منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۵:۳۴
شناسه خبر: 207451
گروه :خبر
13940504000310_PhotoA

بازار سهام در دومین روز معاملاتی هفته جاری با خودنمایی فروشندگان سهام در بازار با ارز‌های به نسبت سنگین سهام به ویژه در نمادهای پیشرو بازار مواجه بود؛ بازاری که این روزها با ریسک‌های غیرسیستماتیک پی در پی‌ دست و پا می‌زند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس؛ شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس تهران در پایان معاملات امروز یکشنبه 11 مرداد 94 با افت 299 واحدی به رقم 66 هزار و 530 واحد دست یافت.

شاخص قیمت وزنی نیز در پایان معاملات امروز با 119 واحد ریزش عدد 26 هزار و 456 واحد را برای خود ثبت کرد.

همچنین شاخص سهام آزاد شناور با ریزش 420 واحدی عدد 75 هزار و 628 واحد را تجربه کرد، در حالی که شاخص بازار اول با افت 261 واحدی عدد 47 هزار و 611 واحد را به ثبت رساند.

شاخص بازار دوم نیز با 347 واحد ریزش به عدد 139 هزار و 679 واحد دست یافت.

شاخص کل فرابورس (آیفکس) در پایان معاملات امروز با 3 واحد کاهش رقم 778 واحد را تجربه کرد.

بر اساس این گزارش ارزش کل معاملات امروز بورس تهران به بیش از 194 میلیارد و 144 میلیون تومان بالغ شد.

در عین حال بازار با خرید و فروش سهام و اوراق مالی قابل معامله طی 41 هزار و 775 نوبت خرید و فروش بود. امروز همچنین ارزش معاملات فرابورس به بیش از 39 میلیارد تومان رسید که ناشی از دست به دست شدن بیش از 101 میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله در این بازار بود.

به گزارش فارس طی معاملات امروز نماد معاملاتی سه شرکت ملی صنایع مس با 80 واحد، پتروشیمی پردیس با 64 واحد و کشتیرانی ج.ا.ا با 38 واحد کاهش بیشترین تاثیر منفی را در محاسبه شاخص کل بورس بر جای گذاشتند.

در عین حال نماد معاملات سه شرکت همراه اول با 32 واحد، بانک کارآفرین با 16 واحد و ایران ترانسفو با 11 واحد افزایش بیشترین اثر مثبت را در برآورد این نماگر به دوش کشیدند.

در معاملات امروز بازار سهام ناظر بازار اقدام به بازگشایی نماد معاملاتی شرکت‌های آینده‌سازان بهشت پارس، پشمبافی طوس، کیوان، اعتباری توسعه، بیمه حافظ، کارخانجات مخابراتی ایران، صنایع آذراب، آ س پ،حق تقدم قند نقش جهان، حق تقدم نیروکلر، حق تقدم سرمایه‌گذاری خوارزمی، بیمه کارآفرین، فرآورده‌های غذایی و قند چهارمحال و پتروشیمی امیرکبیر کرد و در عین حال نماد معاملاتی شرکت‌های سیمان دورود، تامین ماسه ریخته‌گری، از سوی ناظر بازار سهام متوقف شدند.

به گزارش فارس بازار سهام امروز با فشار فروشندگان عرضه سهام از سوی فروشندگان و غلبه آنها بر خریدارانی بود که طی روزهای گذشته نمادهای پیشرو بازار را بهترین فرصت برای نوسان گیری در بازار می‌دانستند.

گروه بانکی امروز شاهد بیشترین عرضه‌ها در گروه بانکداری بود. اقدام بانک‌ها برای افزایش ذخایر مطالبات مشکوک‌الوصول در حساب‌ها و صورت‌های مالی برآوردی امسال در کنار کاهش سود تقسیمی در مجامع امسال بانک‌ها باعث شده تا بازار با اصلاح‌های مقطعی پی در پی مواجه باشد. هر چند این اقدام به لحاظ بنیادی می‌تواند ریسک بانک‌ها را در آینده کاهش دهد و سودآوری عملیاتی شفاف‌تری در صورت‌های مالی آنها به نمایش گذارد اما شوک کوتاه مدت آن در بازار می‌تواند برای چند روزی به فشار عرضه‌ها از سوی سهامداران اغلب حقیقی بازار بیانجامد.

بازار سهام این روزها محل ورود و خروج سهامداران و بازیگران حرفه‌ای  ست که برای شناسایی بازده کوتاه مدت در میان نوسان‌های روانی قیمت‌ها به تکاپو افتادند.

در بازار امروز برخی نمادهای معاملاتی همچنان مورد توجه سهامداران حقیقی و حقوقی است. از جمله شرکت قاسم ایران که طی 5 روز معاملاتی اخیر نزدیک به 11 درصد بازدهی مثبت را بر جای گذاشته است.  در این شرکت موضوع افزایش سرمایه و در عین حال علاقه سهامدار عمده برای جمع‌آوری سهام خرد شرکت در بازار به رشد آرام قیمت این سهم پس از اصلاح قیمتی آن در بازگشت از مجمع عادی‌سالیانه شده است.

بازار سهام امروز شاهد کد به کد شدن 5 میلیون سهم در نماد ایران ترانسفو از سوی سهامدار حقوقی آن بود. ایران ترانسفو در در معاملات عادی امروز خود نیز با اقبال خریداران اغلب حقیقی روبرو بود. در این سهم پس از یک دوره کنترل سهام از سوی حقوقی، این روزها با معاملات پرحجم و رشد قیمت‌ها روبرو شده است. این شرکت به تازگی از فهرست تحریم‌های غرب خارج شده است.

در عین حال امروز گروه مپنا نیز با بیش از 100 میلیون عرضه سهام (به احتمال زیاد از کد شرکت سرمایه‌گذاری کارکنان گروه مپنا) مواجه شد که این میزان سهم از سوی حقوقی آن در بازار عادی در محدوده قیمت صفر تابلو  خریداری شد.

به گزارش فارس به نظر می‌رسد شاخص های  بازار سهام در روزهایی که اغلب متغیرهای بنیادی این بازار به دنبال پاسخ به ابهام ها در حوزه مدیریت کلان کشور می‌گردند، همچنان در دامنه نوسانی و کم‌حجم در جا زند. بازاری که به اعتقاد رئیس سازمان بورس پس از اعلام جمع‌بندی توافق هسته‌ای با آرامش نسبی نسبت به رفع تحریم‌ها و عدم تداوم آنها مواجه شده است.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
امام سجاد (ع)چراغ فروزان راه مردم است کودک کشی و نسل کوشی در یمن یک رخداد ظالمانه است دشمن در پی سلب معیار ما می توانیم از ملت ایران است/اقدامات انتظامی پلیسی باشد نه پلیس بازی خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان