منتشر شده در تاریخ: شنبه ۰۲ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۲:۲۴
شناسه خبر: 187863
گروه :خبر
هاشمی-نخل

نماینده مردم شرق هرمزگان در مجلس شورای اسلامی ارتقا سطح علمی کشور را عامل توسعه دانست و افزود:افت علمی زنگ خطری برای کشوراست.

سید عبدالکریم هاشمی نخل ابراهیم، نماینده مردم شرق هرمزگان در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار پارلمانی هرمز به اشاره به نامه اساتید دانشگاهها مبنی بر افت علمی کشور گفت:باید به وضعیت آموزش و پرورش و ارتقاء سطح علمی کشور توجه داشت چرا که افت علمی زنگ خطری برای کشوراست.

وی ارتقا سطح علمی کشور را عامل توسعه دانست و  افزود: باید به مراکز علمی به سطوح مختلف آموزشی توجه کرد تا دچار افت علمی و کاهش انگیزه در اساتید را و دانشجویان و دانش آموزان نباشیم.

هاشمی با بیان اینکه باید با قدرت بیشتری در زمینه علمی در دنیا فعالیت کرد، اظهار کرد:باید رشد علمی را مانند گذشته افزایش دهیم تا کشور در بخش های مختلف دچار عقب ماندگی نشود.

وی با اشاره به موضوع کم رونق شدن فعالیت شرکت های دانش بنیان عنوان کرد: کشور ما نیاز به توسعه شرکت های دانش بنیان و حرکت در بحث های روز دنیا را دارد تا با توسعه علم و دانش در دنیا و رقابت کنیم.

نماینده مردم شرق هرمزگان با اشاره به سوابق تاریخی ایرانیان در مقاطع دانشگاهی حمایت بخش های مختلف را لازمه پیشرفت دانست و گفت: دانشجویان و اساتید نباید درگیر مسائل  مادی شود چرا که حواشی سرعت پیشرفت را کم می کند.

وی افزود:براساس قانون برنامه پنجم باید در سطح منطقه و توسعه یافتگی علمی و اجرایی اول باشیم که متاسفانه به آن دست پیدا نکرده ایم.

 

هاشمی نخل ابراهیمی با بیان اینکه  در برنامه ششم توسعه باید به سطح علمی توجه ویژه داشت، خاطر نشان کرد:باید با تلاش و حمایت از جامعه علمی کشورو تنظیم برنامه های واقع بینانه به اهداف مد نظر دست یافت.

 

انتهای پیام/م

 

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی