منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۰۱ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۲:۰۶
شناسه خبر: 213751
گروه :خبر
1608638

استاندار هرمزگان گفت : تعداد 663 پروژه با اعتباری بالغ بر 794 میلیارد تومان در هفته دولت سال جاری به بهره برداری می رسد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به  نقل  از روابط  عمومی  استانداری هرمزگان ، دکتر جاسم جادری در نشست خبری با اصحاب رسانه و خبرنگاران استان هرمزگان با بیان اینکه رسانه ها نقش بسیار مهمی در حفظ آرامش و انسجام، وحدت و تقویت امور یک جامعه بر عهده دارند، عنوان کرد: نبض افکار عمومی در اختیار رسانه هاست و امروز خبرنگاران بیشترین و بهترین زمینه همکاری و تعامل را در استان هرمزگان ایجاد کرده اند و می توانند در جهت معرفی استان هرمزگان برای رسیدن به قله های مورد نظر گام بردارند.

 

 

نماینده عالی دولت در استان هرمزگان همچنین با گرامیداشت یاد شهیدان رجایی و باهنر و هفته دولت، تصریح کرد: طرح های بسیاری برای افتتاح در هفته دولت در استان هرمزگان آماده شده و برنامه های خوبی برای هفته دولت تدارک دیده ایم و گزارش عملکرد دولت در استان هرمزگان و پروژه های قابل افتتاح در هفته دولت نیز تهیه شده است.

 

 

جادری خاطرنشان کرد: تعداد 663 پروژه با اعتباری بالغ بر 794 میلیارد تومان در هفته دولت سال جاری در استان هرمزگان به بهره برداری می رسد و این در حالی است که در هفته دولت سال 92 تعداد 206 پروژه با اعتبار 348 میلیارد تومان و در سال 93 نیز تعداد 428 پروژه با اعتبار 626 میلیارد تومان افتتاح شده بود و پروژه های هفته دولت سال جاری هدیه ناقابل دولتمردان تدبیر و امید به مردم شریف استان هرمزگان است.

 

 

 

هرمزگان استان پایلوت سرمایه گذاری در کشور

 

وی اضافه کرد: همچنین 14 پروژه بزرگ ملی نیز در بندر جاسک به عنوان سرمایه گذاری در منطقه آزاد جاسک انجام می شود و 14 پروژه پتروشیمی، فولاد و آلومینیوم نیز در منطقه ویژه پارسیان (گاوبندی) در غرب هرمزگان نیز اجرایی می شود که این طرح ها موجب شده تا هرمزگان به عنوان پایلوت سرمایه گذاری در کشور مطرح و توسعه شرق و غرب این استان محقق می شود.

 

استاندار هرمزگان بیان داشت: پنج استان به عنوان پایلوت سرمایه گذاری در کشور انتخاب شدند که یکی از آنها هرمزگان بوده که به دلیل کم بودن مسائل اجتماعی و حاشیه ای و همچنین قدرت منطقه ای و مدیریتی به عنوان یکی از این استان ها انتخاب شد.

 

جادری در ادامه عنوان کرد: همچنین استان هرمزگان در جذب تسهیلات صندوق توسعه ملی در سال 93 رتبه اول را کسب کرد و جایگاه استان 28 پله نسبت به سال 92 ارتقا پیدا کرد و به عنوان رتبه اول جذب سرمایه گذاری خارجی نیز توسط شورای عالی ایرانیان خارج از کشور به دولت معرفی شدیم.

 

وی گفت: از دیگر افتخارات استان نیز کسب رتبه اول مبارزه و کنترل قاچاق در کشور و انتخاب بنده به عنوان نماینده 17 استاندار مرزی کشور در کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی کشور بوده است.

 

نماینده عالی دولت در استان هرمزگان در بخش دیگری از این نشست به سوالات خبرنگاران هرمزگانی پاسخ داد که در خصوص مشکلات سرمایه گذاری در استان، عنوان کرد: یکی از مشکلات سیستم دولتی قوانین دست و پا گیر است که مشکل بزرگی است و سرمایه گذار برای گرفتن هر مجوز با بیش از 20 سازمان سر و کار دارد و همه مراحل باید طی شود اما اخیرا دستورالعملی توسط دولت ابلاغ  شد که کارگروه رفع موانع تولید در استان ها تشکیل شود و دولت به این نتیجه رسید که قوانین دست و پا گیر زیادی داریم و باید کارگروهی در این خصوص تشکیل شود و مورد به مورد مشکلات طرح ها را رفع کند و هرمزگان نیز بیشترین جلسات کارگروه رفع موانع تولید را تشکیل داده است.

 

پیگیری دریافت مجوز تردد خودروهای با پلاک منطقه آزاد قشم در استان هرمزگان

 

جادری در پاسخ به سوالی در خصوص آخرین وضعیت تردد خودروهای با پلاک منطقه آزاد قشم در استان هرمزگان، تصریح کرد: این موضوع در جلسه مدیریت بحران مصوب و در شورای تامین نیز مطرح شده و کارگروهی نیز برای هماهنگی با منطقه آزاد و سرزمین اصلی تشکیل شده و نامه آن را به وزارت کشور فرستادیم تا مجوز هیئت دولت را دریافت کنیم و پس از موافقت دولت این کار صورت می گیرد.

 

وی خاطرنشان کرد: البته رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی هرمزگان بدون هماهنگی و اینکه مسئولیت و صلاحیت اظهار نظر در این خصوص را داشته باشد مواردی را مطرح کرد که جو را ملتهب کرد.

 

 

مدیران غیرهمسو با دولت تغییر می کنند

 

استاندار هرمزگان در خصوص تغییرات مدیریتی در هرمزگان، عنوان کرد: ما تصمیم گرفتیم مدیرانی که با سیاست های دولت همراهی ندارند را تغییر دهیم و سیاست دولت در دوران پساتحریم جذب سرمایه گذاری و برگزاری مناسب انتخابات است و مدیران باید در راستای این سیاست ها گام بردارند.

 

 

 

فعالیت 100 کاندیدای احتمالی انتخابات در هرمزگان

 

نماینده عالی دولت در استان هرمزگان در خصوص تعداد کاندیداهای احتمالی انتخابات اسفند ماه در هرمزگان، عنوان کرد: براساس بررسی ها تا کنون در استان هرمزگان نزدیک به 100 نفر کاندیدای احتمالی برای انتخابات فعالیت داشته اند و اداره کل سیاسی و انتخابات استانداری نیز فعالیت آنان را رصد و گزارش کاندیداهای احتمالی را به ما ارائه می دهد.

 

 

انتهای پیام /س

 

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی