منتشر شده در تاریخ: جمعه ۱۵ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۲:۵۴
شناسه خبر: 344403
گروه :خبر
photo_2016-08-05_13-55-04

استاندار هرمزگان بیان کرد: اولین فاز پروژه آبرسانی جگین به بشاگرد و پروژه آبرسانی به روستای پاهتک در سال آینده افتتاح می شوند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از بشاگرد نیوز، جاسم جادری در نشست شورای اداری شهرستان بشاگرد گفت: دیدارهای بسیار خوبی در شهرهای شهرستان بشاگرد داشتیم و از نزدیک صدای محرومیت و مظلومیت مردم شهرستان بشاگرد که این محرومیت تاریخی را بر ما تحمیل کرده بودند از نزدیک شنیدیم و متاثر شدیم و بسیار خرسندیم که توانستیم در طی این سفر تصمیمات بسیار خوبی را برای این مردم  شریف و نجیب بشاگرد بگیریم.

استاندار هرمزگان افزود: در ارتباط با تامین واحدهای اشتغالزایی که  هدف اصلی همه این برنامه هاست دو واحد مرغداری با هرکدام 20 هزار قطعه در دهه مبارک فجر از محل منابع بانک کشاورزی به بهره برداری می رسند.

وی اظهار کرد: طرح سیلندر پرکنی 24 تنی با اعتبارات بانک کشاورزی در هفته دولت امسال به بهره برداری می رسد که جمعا این طرح ها به 22 نفر ایجاد اشتغال می کند. برای تکمیل طرح های حوزه شهری برای هرکدام از شهرداری های سردشت و گوهران مبلغ یک میلیارد ریال و برای 112 دهیاری شهرستان بشاگرد برای هر کدام مبلغ 100 میلیون ریال برای کارهای مورد نیاز روستا استفاده کند.

جادری گفت :کمیته متشکل از رئیس سازمان برنامه و بودجه استان، معاونت عمرانی استاندار و برخی از دستگاههای اجرایی استان و نماینده مردم شرق استان در مجلس بنام کمیته بشاگرد ماهی یکبار تشکیل جلسه شود و مسائل و مشکلات این شهرستان بررسی شود.

وی تصریح کرد: برای انتقال آب از سد جگین به شهرهای سردشت و گوهران و روستاهای این شهرستان تاکنون 370 میلیارد ریال اعتبار مصرف شده که برای اتمام این طرح 144 میلیارد ریال اعتبار نیاز است که اولین فاز این پروژه اعظیم در سال آینده به اتمام و به بهره برداری برسد.

استاندار هرمزگان بیان کرد: در بخش آب و فاضلاب روستایی با تکمیل مجتمع آبرسانی 40 روستایی از سد سهران با اعتبار 80 میلیارد ریال از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی در سال آینده و مشکل آب شرب 20 روستای بشاگرد نیز امسال مرتفع خواهد شد.

جادریگفت: در بخش راه شهرستان بشاگرد نسبت به میانگین استانی و کشوری بسیار پایین است ولی شاخص شهرستان بشاگرد در این بخش 10 درصد است در حالی که این میانگین در استان 35 درصد و در کشور 54 درصد و قرار شده امسال دو  طرح مهم راه سازی سردشت -ملکن -درنگ مدو به نیک شهر سیستان بلوچستان که امسال فاز اول این طرح به درنگ مدو خواهد رسید آسفالت خواهد شد. مسیر راه 14 روستا که راه بشاگرد تا روستای درپهن بخش سندرک 60 کیلیومتر کوتاه تر می کند 200 میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد که دستگاههای راه و شهرسازی مشغول به فعالیت هستند.

وی افزود: با هماهنگی بنیاد مسکن و بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام روز شنبه آینده تفاهم نامه ی احداث 700 واحد منازل مسکونی مردم نیازمند شهرستان بشاگرد امضا خواهد شد.

استاندار هرمزگان اظهار کرد: در بحش کشاورزی و تامین آب مورد نیاز دشت بارغ و 3 هزار هکتار زمین مستعد کشاورزی و آب تخصیص یافته از سد جگین آماده برداشت و اجرایی این طرح با اعتبار 100 میلیارد تومانی نیاز است بدنبال تامین این اعتبارات هستیم تا از طریق اجرای طرحهای نوین آبیاری کشاورزی زمینه اشتغال بیش از 10 هزار نفر را در شهرستان بشاگرد تامین می کند.

جادری گفت: جهت توسعه شبکه بانکی قرار شد بانک کشاورزی شعبه سردشت در هفته آینده راه اندازی  خواهد رسید.

وی خاطرنشان کرد: ساختمان جدید صنعت و معدن و تجارت این شهرستان افتتاح شد و همچنین آبرسانی به روستای پاهتک با اعتبار 550 میلیون تومان که شامل بهسازی دو دهنه چشمه و خط انتقال به طول 6 کیلیومتر که 250 خانوار این روستا از نعمت این طرح بهره مند شدند به بهره برداری رسید.

 

استاندار هرمزگان در چهارمین سفر خود به شهرستان بشاگرد که با همراهی نماینده شرق استان و مدیران کل دستگاههای اجرایی استان بود از شهرهای سردشت و گوهران و روستای درنگ مد مرکز بخش گافروپاراموند بازدید و از نزدیک با مسائل و مشکلات  این بخش آشنا شد. استاندار همچنین در اجتماع مردم شهرهای سردشت و گوهران و روستای درنگ مدو که در مساجد این بخش ها برگزار شد حضور یافت.

انتهای پیام/ ت

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است