منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۴ - ۲۰:۰۸
شناسه خبر: 248816
گروه :خبر

نماینده عالی دولت در استان کرمان گفت: شیوع بیماری آنفلوانزا نوع H۱N۱ در کرمان در وضعیت زرد قرار دارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، علیرضا رزم حسینی ظهر سه شنبه در شورای سلامت استان اظهار کرد: اقدام جدی در حوزه  پیشگیری، آموزش و اطلاع رسانی می توانست از بروز بیماری آنفلوانزا نوع H۱N۱ جلوگیری کند.

وی ادامه داد: این بیماری در همه کشورها شیوع دارد و کرمان نیز به دلیل حضور اتباع بیگانه بیشتر در معرض خطر شیوع اینگونه بیماری ها قرار دارد.

رزم حسینی بر لزوم افزایش حساسیت جامعه در خصوص شیوع بیماری آنفلوانزا  تاکید کرد و افزود: رسانه ها در این زمینه به صورت جدی وارد شوند.

نماینده عالی دولت در استان کرمان همچنین دستور تشکیل ستاد بحران با حضور مسئولین بهداشتی را صادر کرد و گفت: آیین نامه ای در این خصوص تدوین و به دستگاه های دولتی ابلاغ شود که در صورت نیاز اقدامات لازم صورت پذیرد.

رزم حسینی ادامه داد: همچنین باید سازمان تبلیغات اسلامی موارد لازم در خصوص پیشگیری از بروز بیماری را به هیئت های مذهبی ابلاغ کند تا زائران حاضر در کربلا اقدامات پیشگیرانه را به صورت جدی رعایت کنند.

وی شمار زائران کرمانی را حدود ۳۵ هزار نفر دانست و افزود: با توجه به اینکه این افراد در تماس با جمعیتی عظیم در عراق بوده اند باید اقدامات بهداشتی برای جلوگیری از شیوع بیماری ها انجام شود.

استاندار کرمان گفت: دستگاه های متولی باید در این خصوص برنامه ریزی کرده و به خانواده های زائران نیز نکات لازم گوشزد شود.

استاندار کرمان با تاکید بر لزوم انجام اقدامات لازم در مدارس تاکید کرد و یادآور شد: باید توجه داشته باشیم که اگر به صورت جدی از این بیماری جلوگیری نشود موجی از این ویروس مرگ زا به وجود خواهد آمد.

وی تاکید کرد: باید حداکثر تلاش برای پیشگیری، آموزش و اطلاع رسانی در این خصوص صورت گیرد.

نماینده عالی دولت در استان کرمان با اعلام وضعیت زرد در استان کرمان، ابراز داشت: با کمترین هزینه می توان از بروز این بیماری جلوگیری کرد.

وی خواستار واکسینه شدن افراد حاضر در مراکز حساس نظیر مدارس و مهدکودک ها شد و گفت: در کنار این اقدامات باید مردم را با شیوه های پیشگیری از بروز این بیماری آشنا کنیم.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است