منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۴ - ۲۰:۵۳
شناسه خبر: 253777
گروه :خبر
hormoz

رئیس سازمان حج و زیارت از نامعلوم بودن سرنوشت 10 زائر ایرانی که در حادثه‌منا مفقود شدند خبر داد و گفت: سرنوشت این مفقودان تا هفته آینده مشخص خواهد شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، سعید اوحدی، رئیس سازمان حج و زیارت کشور،  زنده نگه داشتن فاجعه منا و تشکیل کمیته حقیقت‌یاب از مطالبات  مقام معظم رهبری از مسئولان سازمان حج و زیارت و دستگاه دیپلماسی کشور  برشمرد وگفت: فاجعه منا اتفاق بی‌سابقه‌ای در موسم حج بود که سبب آسیب‌دیدن 30 کشور اسلامی شد.
وی فاجعه منا را بهای مظلومیت 461 ایرانی اعلام کرد باید پیگیری‌های لازم برای استیفای حقوق جان باختگان حادثه انجام شود.

رئیس سازمان حج و زیارت کشور از شکل‌گیری  کمیته حقیقت یاب به زودی خبر داد و گفت: با هماهنگی سازمان حج و زیارت و قوه‌قضائیه، تنظیم شکایت‌نامه خانواده جان‌باختگان را انجام دادیم که در آن قصوری از سوی جمهوری اسلامی انجام نشده و باید حقوق جان‌باختگان و مجروحان از کشور عربستان استیفا شود.

وی در ادامه نیز در رابطه  وضعیت اعزام سفرهای حج عمره گفت: تا روشن‌نشدن وضعیت حکم 2 مأمور فاسد فرودگاه جده، حج عمره متوقف خواهد بود و ما اصلا به آن فکر نخواهیم کرد.

اوحدی افزود: البته بر اساس تقویم سازمان حج و زیارت کشور، به مناسبت میلاد پیامبر(ص)فراخوان حج تمتع سال 95 اعلام خواهد شد.

وی همچنین با بیان اینکه  57 پیکر از جان‌باختگان حادثه منا از ایران اسلامی در مقبره الشهدا مکه مکرمه دفن شده‌اند، افزود: از این تعداد نیز  37 خانواده رضایت دفن آنها را در مکه اعلام کردند و 10 خانواده هم هنوز پاسخ قطعی نداده‌اند اما 10 خانواده خواهان برگشت پیکر عزیزان‌شان هستند.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی