منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۱۷:۲۱
شناسه خبر: 183173
گروه :خبر

جانشین سازمان وظیفه عمومی ناجا با اعلام زمان اعزام به خدمت محصلان گفت: دانش‌آموزانی که سن آنها از بیست سالگی گذر کند، موظفند خود را برای اعزام به خدمت سربازی معرفی کنند.

 

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، سردار ابراهیم کریمی، جانشین سازمان وظیفه عمومی ناجا در پاسخ به این پرسش که «تاریخ اعزام به خدمت دانش‌آموزان پس از اتمام تحصیل چه زمانی است؟»، اظهار داشت: در قانون پیش بینی شده است دانش‌آموزانی که قبل از سن 18 سالگی دیپلم دریافت کنند، 6 ماه فرصت برای اعزام به خدمت سربازی دارند.

وی افزود: دانش‌آموزانی که سن آنها از 18 سال تمام گذشته باشد و سپس موفق به اخذ دیپلم شوند، یکسال فرصت دارند تا دفترچه اعزام به خدمت سربازی دریافت کنند.

سردار کریمی در پاسخ به پرسش دیگر خبرنگار فارس مبنی بر اینکه «دانش‌آموزانی که در مدارس شبانه‌روزی و یا از راه دور تحصیل می‌کنند تا چه زمانی می‌توانند از معافیت تحصیلی استفاده کنند؟»، خاطرنشان کرد: در قانون آمده است که این افراد تا سن 20 سالگی می‌توانند از معافیت تحصیلی استفاده کرده و سپس دیپلم خود را دریافت کنند.

جانشین سازمان وظیفه عمومی ناجا با اشاره به مهلت این سازمان به دانش‌آموزان برای معافیت تحصیلی، گفت: اگر دانش‌آموزان در خرداد و یا شهریورماه موفق به اخذ دیپلم شوند، یکبار می‌توانند تا مهر ماه همان سالی که دیپلم گرفته‌اند در کنکور شرکت کنند و یکبار دیگر هم سال آینده آن تا مهر ماه می‌توانند در کنکور شرکت کرده و وضعیت خود را مشخص کنند.

وی افزود: این نکات و مقررات موضوعاتی است که مشمولان می‌توانند به سایت پلیس و سازمان وظیفه عمومی ناجا مراجعه کنند و اطلاعات در این خصوص را مطالعه کنند.

سردار کریمی تصریح کرد: در مجموع آنچه در قانون برای اعزام به خدمت سربازی محصلان پیش بینی شده است، همان 6 ماه فرصت برای افرادی که 18 سال آنها تمام نشده و یکسال فرصت برای افرادی که سن آنها از 18 سال تمام گذشته باشد، است.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
امام سجاد (ع)چراغ فروزان راه مردم است کودک کشی و نسل کوشی در یمن یک رخداد ظالمانه است دشمن در پی سلب معیار ما می توانیم از ملت ایران است/اقدامات انتظامی پلیسی باشد نه پلیس بازی خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان