منتشر شده در تاریخ: شنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۷:۲۳
شناسه خبر: 211664
گروه :خبر

سازمان غذا و دارو اسامی برخی واحدهای تولیدی تنقلات ترش اعم از انواع لواشک و زغال اخته را که به دلیل جعل و عدم دارا بودن اسناد بهداشتی، غیرمجاز شناخته شده‌اند را اعلام کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، واحدهای تولیدی مواد غذایی که نام‌شان در ذیل می‌آید به علت جعل و یا عدم دارا بودن اسناد بهداشتی اداره کل فراورده‌های غذایی، آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو غیرمجاز شناخته می‌شوند.

پیرو این اطلاعیه انواع میوه های فراوری شده لواشک با نام تجاری  کاوشکران شکوه سبز، لواشک میوه ای با نام تجاری  دادلی، لواشک زرد آلو و آلبالوی شرکت شهد دانه خوی با نام تجاری  ترش آلان و لواشک رولی با نام تجاری  ترشان، غیر مجاز و تقلبی هستند.

بنابر اعلام پایگاه اطلاع رسانی سازمان غذا و دارو،  همچنین آلوچه و برگه تولیدی شرکت زرین ترش با نام تجاری  زرین ترش، لواشک با نامهای تجاری ملیس، چلچله، باغشان امید، گل بین ، سانا،  پاک گل و  پایلا، لواشک نی دار با نام تجاری  پرهام، آلوچه تولیدی ملک زاده با نام تجاری  دلتا، آلوچه فراوری شده با نام های تجاری ارغوان و تک ستاره و لواشک لوله ای با نام تجاری  ستاره ماهان  را محصولات تقلبی و غیرمجاز معرفی کرد.

سازمان غذا و دارو با نام بردن از زغال اخته صنایع غذای هانی ترش با نام تجاری  هانی ترش، آلوچه و زغال اخته با نام تجاری  الوسان  به عنوان دیگر محصولات غیرمجاز، از کسانی که محصولات نامبرده را در سطح عرضه مشاهده می‌کنند خواست روابط عمومی سازمان غذا و دارو، معاونت‌های غذا و داروی دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور یا نیروی انتظامی را مطلع سازند تا نسبت به جمع‌آوری آنها اقدام ات لازم صورت گیرد.

شماره تلفن 66405569 روابط عمومی سازمان غذا و دارو آماده دریافت  اطلاعات در خصوص مراکز عرضه فراورده‌های غیر‌مجاز فوق الذکر است.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
امام سجاد (ع)چراغ فروزان راه مردم است کودک کشی و نسل کوشی در یمن یک رخداد ظالمانه است دشمن در پی سلب معیار ما می توانیم از ملت ایران است/اقدامات انتظامی پلیسی باشد نه پلیس بازی خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان