منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۲۴ فروردین ۱۳۹۵ - ۲۲:۱۰
شناسه خبر: 304583
گروه :خبر
hormoz
 

مسئول بسیج سازندگی سازمان بسیج مستضعفین:

اعلام آمادگی بسیج برای کمک به دولت

مسئول بسیج سازندگی سازمان بسیج مستضعفین گفت: بسیج برای تحقق بخشیدن به اهداف اقتصاد مقاومتی، آمادگی لازم برای کمک به دولت را دارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا،  سردار معمان غلامی در همایش هیأت عاشقان ولایت بسیجیان شهرستان اسلام‌شهر در محل سالن فجر این شهرستان، اظهار کرد: بسیج برای تحقق بخشیدن به اهداف اقتصاد مقاومتی در کشور آمادگی خودش را اعلام می‌کند؛ چراکه معتقدیم موفقیت دولت، موفقیت نظام است.

وی افزود: ترویج فرهنگ حسینی و ایثار در دوران جنگ تحمیلی، منشأ خلق حماسه‌های رزمندگان اسلام بود، همان‌طور که این فرهنگ در تاریخ دفاع مقدس نهادینه شده، باید برای دست‌یابی به موفقیت در جنگ اقتصادی نیز ترویج شود.

مسئول بسیج سازندگی سازمان بسیج مستضعفین بیان کرد: برای دستیابی به موفقیت در جنگ اقتصادی باید الگوی جنگ نظامی دوران دفاع مقدس را مورد مطالعه قرار دهیم، همان‌گونه که در جنگ نظامی، مردم پای کار آمدند و دفاع دشمنان مردمی شد، در جنگ اقتصادی هم باید به مردم اعتماد کرد و از توانمندی‌های مردم در جهت تحقق اقتصاد مقاومتی بهره برد.

غلامی تأکید کرد: اگر امروز ایران سربلند که چنین موفقیت والایی را در جهان به‌دست آورده، ناشی از مجاهدت‌ها و تحمل تنگناها و اتکا به تولیدات داخلی کشور بود. در دوران فعلی نیز باید همین الگوها برای اقتصاد مقاومتی، اجرا شود.

وی تصریح کرد: یکی از مهم‌ترین دلایلی که عملیات نظامی دوران جنگ تحمیلی در شب انجام می‌شد، به دلیل محدودیت‌های استفاده از مهمات و تجهیزات برای رزمندگان اسلام بود که آنها با خلاقیت و ابتکار عمل خود، در شب حمله می‌کردند و به موفقیت دست می‌یافتند.

غلامی افزود: در دوران دفاع مقدس اگر رویکردها و خلاقیت‌های خارق‌العاده به‌وجود می‌آمد، به دلیل وجود تنگناها و کاستی‌ها بود که با روحیه بالای رزمندگان اسلام،‌ آن حماسه‌های بی‌نظیر رقم می‌خورد. در جنگ اقتصادی که ما در آن واقع شده‌ایم، قابل‌قیاس با دوران دفاع مقدس نیست. پیشرفت‌هایی که ما در عرصه نظامی داریم، باید در عرصه اقتصادی بیش‌تر شود.

مسئول بسیج سازندگی سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به اقدامات بسیج، بیان کرد: از الطاف الهی است که مجموعه بسیج از 3 سال گذشته وارد میدان شده و در جهت تحقق اقتصاد مقاومتی در عرصه‌های مختلف گام برداشته است.

وی تأکید کرد: نخستین قدم در جهت اقتصاد مقاومتی حمایت از تولیدات داخلی و پرهیز از مصرف کالاهای خارجی است. قاچاق کالا به عنوان یکی از معضلات کشور است که واردات قاچاق، زمینه‌ساز انهدام کالاهای داخلی می‌باشد.

غلامی گفت: باید از ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های مختلف داخل کشور در جهت دستیابی به موفقیت در اقتصاد کشور بهره برد و با تولید اجناس باکیفیت داخلی، مانع از مصرف کالاهای خارجی شد.

وی تأکید کرد: در طول سال گذشته بالغ بر 700 میلیارد تومان تسهیلات بانکی با سود 16 درصد در جهت اشتغال‌زایی از منابع موجود و در اختیار به متقاضیان طرح‌های اقتصاد مقاومتی که از اقشار مختلف مردم، به‌ویژه بسیجیان دلاور بوده‌، پرداخت شده است.

سخنران همایش هیأت عاشقان ولایت اسلامشهر بیان کرد: یکی از مشکلات رکود تورمی در کشور ما، وجود پول زیاد در بازار و تولید کم در داخل کشور است. بزرگ‌ترین مشکل و آفت موجود در میان جوانان ما این است که جوانان تحصیل‌کرده برای کسب درآمد به‌دنبال پشت‌میزنشینی هستند و کم‌تر در عرصه تولید و فعالیت‌های تولیدی وارد می‌شوند.

وی افزود: یکی از اقدامات اساسی بسیج فعال کردن کارگروه‌های اقتصادی در مجمع بسیج شهرستان‌ها است. امروز ایجاد اشتغال در جامعه از مهم‌ترین دغدغه‌های بسیج سازندگی است، باید مانند دوران دفاع مقدس با نگاه مردمی و بسیجی در جهت تحقق شعار سال و اهداف و آرمان‌های نظام و رهبر معظم انقلاب، وارد عرصه شد. بسیج آمادگی خودش را برای کمک به دولت در زمینه‌های اقتصادی اعلام می‌نماید.

مسئول بسیج سازندگی سازمان بسیج مستضعفین خاطرنشان کرد: حفاظت از دستاوردهای خون شهدای انقلاب در عرصه‌های مختلف، با افزایش توان قدرت اقتصادی نظام و حمایت از تولیدات داخلی و ترویج فرهنگ اقتصاد مقاومتی امکان‌پذیر است؛ چراکه جنگ اقتصادی آخرین حربه و توطئه دشمنان نظام علیه کشور ما است که دفاع از قطره قطره خون شهدا به جدیت و باانگیزه وارد شدن در حوزه اقتصاد مقاومتی، میسر خواهد شد.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
آغاز رزمایش پدافند غیرعامل در شرق هرمزگان برگزاری رزمایش پدافند غیر عامل در میناب/ تصاویر برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است