منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۲۳ فروردین ۱۳۹۴ - ۲۲:۴۲
شناسه خبر: 177980
گروه :خبر

سران و علمای اهل سنت سیستان وبلوچستان با بیان اینکه اهل سنت سیستان وبلوچستان آمادگی پذیرش مجروحان یمنی را دارد، از مسئولان خواستند تا رایزنی های لازم را جهت پذیرش مجروحان یمنی انجام دهند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، سران و علمای اهل سنت سیستان و بلوچستان در گفت و گویی با خبرنگار سیاسی عصر هامون با بیان اینکه اهل سنت سیستان وبلوچستان آمادگی پذیرش مجروحان یمنی را دارد، از مسئولان خواستند تا رایزنی های لازم را جهت پذیرش مجروحان یمنی انجام دهند.

کمک به مردم مظلوم یمن وظیفه انسانی ملت های مسلمان است
مولوی نظیر احمد سلامی  نماینده مجلس خبرگان رهبری در سیستان وبلوچستان با بیان اینکه کمک به مردم مظلوم و بی دفاع یمن وظیفه اسلامی و انسانی مامی باشد، گفت: وظیفه تمام کشور های اسلامی و مسلمانان است که جهت دفاع از مردم مظلوم یمن که مورد آماج حملات قرار گرفته اند کمک نمایند و در این کار حقوق بشرانه سهیم شوند.
وی ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران همواره سردمدار کمک و حمایت از مظلومان جهان بوده و اینبار نیز با حمایت از مردم بی دفاع یمن برگ زرین دیگی در سند افتخارات کشور ثبت خواهیم کرد.
سلامی با بیان اینکه حمایت از مردم مظلوم یمن وظیفه همه مسلمانان جهان است، تصریح کرد: مسلمانان جهان باید با همدلی از هیچ اقدامی در حمایت از مردم یمن دریغ نکنند.

اهل سنت سیستان و بلوچستان آمادگی پذیرش مجروحان یمنی را دارند
مولوی الله بخش رئیسی مدرس حوزه علمیه سرباز با بیان اینکه ملت ایران آمادگی حمایت های دارویی و غذایی به مردم یمن را دارد، بیان کرد: همه مسلمانان جهان باید فضا را برای پذیرش زخمی های جنگ یمن به منظور مداوا در داخل کشور فراهم نمایند.
وی با بیان اینکه مردم یمن زیر آماج گلوله های دشمنان اسلام هستند، ادامه داد: سازمانهای حقوق بشری که همواره ادعای دفاع از حقوق بشر می کنند در برابر متجاوزان به کشور یمن ساکت کرده اند و جنایات صورت گرفته را نادیده می گیرند.
مولوی رییسی تصریح کرد: ملت ایران با افتخار زخمی های یمنی را پذیرا است و هر کاری از دستمان بر  بیاید برای برادر و خواهران مسلمان یمنی انجام می دهیم.
مدرس حوه علمیه سرباز با بیان اینکه اجازه دهند مردم یمن خود سرنوشت شان را تعیین کنن، افزود: فشار و اسلحه باعث تغییر سرنوشتی که مردم یمن برای خود در نظر گرفته اند نمی شود.
وی اظهار داشت: متجاوزان به کشور یمن ادعا کرده اند که به فکر سرنوشت مسلمانان هستند اگر این غارتگران به فکر مسلمانان هستند چرا به اسرائیل غاصب و جنایتکار که سال هاست مردم بی گناه را قتل و عام می کند حمله نکرده اند.
مولوی رییسی در پایان گفت: ملت ایران همواره دفاع از مظلومان جهان را بر خود واجب و دفاع از مردم یمن را وظیفه انسانی همه مسلمانان می داند.

مسئولان رایزنی های لازم را جهت پذیرش مجروحان یمنی انجام دهند
ملا نورمحمد سپاهی امام جماعت مسجد نبی اکرم مهرستان ضمن محکوم کردن حمله عربستان به یمن اظهار داشت: یمن یک کشور اسلامی است و هیچ گه یک مسلمان خون مسلمان دیگر را بر زمین نمی ریزد لذا کاملا مشهود است که در پشت سر این حمله دست کشور های استکبار در کار است.
وی با بیان اینکه عربستان بازیچه کشور های غربی و استکبار است، گفت: ملت ایران آمادگی حمایت از مردم مجروح یمن را دارد و تمام امکاناتمان را برای مداوای مجروحان یمنی به کار می گیریم لذا از مسئولان می خواهیم رایزنی های لازم را برای مداوای این مجروحان در داخل کشور فراهم نمایند.
ملا سپاهی در پایان با بیان اینکه حمله به یمن مخالف قوانین بین المللی است، افزود: متجاوزان به کشور یمن باید جواب خون مردم بی گناه را بدهند چرا که این امر دخالت در امور این کشور است.

کمک به مردم مظلوم یمن وظیفه همه مسلمانان است
مولوی عبدالصمد کریم زایئ امام جمعه اهل سنت ایرانشهر با بیان اینکه مداوای مجروحان یمنی اقدامی انسانی است، گفت: متاسفانه کشورهای اسلامی به جای اینکه در مقابل دشمنان دین مبین
اسلام متحد باشند به یک کشور اسلامی دیگر حمله کرده اند .
وی ادامه داد: کمک به مجروحان جنگ یمن یک کار انسانی است و این کار رضایت خداوند را در پی دارد .
مولوی کریم زایی تصریح کرد: جنگ و خون ریزی پدیده خوبی نیست چرا که در جنگ خیلی از زنان و کودکان اسیب  و زیان می بینند.
امام جمعه اهل سنت ایرانشهر با بیان اینکه جنگ عربستان با یمن به نفع دین مبین اسلام نیست، ادامه داد: اهل سنت استان از مداوای مجروحان و زخمی ها استقبال می کنند.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
امام سجاد (ع)چراغ فروزان راه مردم است کودک کشی و نسل کوشی در یمن یک رخداد ظالمانه است دشمن در پی سلب معیار ما می توانیم از ملت ایران است/اقدامات انتظامی پلیسی باشد نه پلیس بازی خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان