منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۱۶ شهریور ۱۳۹۴ - ۲۰:۳۵
شناسه خبر: 218241
گروه :خبر
13901212000053_PhotoA
 

به دستور نخست‌وزیر هند صورت گرفت

اعطای یک هفته‌ای ویزا به تجار ایرانی برای سفر به هند

نخست‌وزیر هند دستور داد تا به منظور تقویت همکاری‌های تجاری تهران و دهلی‌نو، روند اعطای ویزا به تجار و هیأت‌های تجاری ایرانی بیش از یک هفته زمان نبرد.

به گزارش شبکه طلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، نخست‌وزیر هند در راستای تقویت همکاری‌های اقتصادی با کشورهایی نظیر ایران و چین، تصمیم گرفته است تا قبول یا رد درخواست ویزا برای تجار خارجی و هیئت‌های تجاری طی یک هفته انجام شود.

به نوشته این گزارش، وزارت تجارت هند از تاخیر‌های وزارت کشور در مشخص کردن وضعیت درخواست‌های ویزا که گاهی بسیار طولانی می‌شود و مانعی در راستای تلاش‌ها برای بهبود روابط با شرکای تجاری مهم دهلی‌نو به شمار می‌رود، شکایت کرده است.

به دنبال توافق هسته‌ای، وزارت کشور هند قبلا ایران را از فهرست کشورهایی که از سوی آژانس‌های امنیتی برای تایید ویزا به بررسی خاص نیاز داشتند، خارج کرده بود.

یک مقام ارشد دولتی در این‌باره گفت: «هم وزارت کشور و هم دفتر نخست‌وزیر هند در مورد عدم تاخیر مشخص شدن وضعیت درخواست ویزا به مدت بیش از یک هفته برای هیئت‌های تجاری ایرانی و چینی که به هند می‌آیند، هم نظر هستند… به محض اینکه درخواستی  به وزارت کشور برای بررسی امنیتی ارائه شود، مراحل در یک هفته انجام خواهد شد.»

نخست‌وزیر هند در سفرهای دوره‌ای خود به کشورهای مختلف، تلاش کرده است تا تجار را برای سرمایه‌گذاری در هند به عنوان بخشی از برنامه این کشور برای تبدیل به یک پایگاه تولیدی، متقاعد کند.

یک مقام وزارت تجارت هند در این‌باره گفت: «قوانین سخت برای ارائه ویزا یکی از بزرگ‌ترین موانع افزایش صادرات ماست. تصمیم وزارت کشور یک اقدام بزرگ در تسهیل مبادلات تجاری با هند است.»

وی افزود: این اقدام همچنین به تقویت صادرات به ایران که زمانی دومین تامین‌کننده نفت دهلی نو بود، کمک خواهد کرد. در ایران فرصت‌های بسیاری برای تجار هندی وجود خواهد داشت. تجار ایرانی اغلب در مورد تاخیرها در تایید صلاحیت دریافت ویزا برای سفر به هند شکایت می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: هند همچنین در حال بررسی احتمال ورود به یک توافق تجارت ترجیحی با ایران است.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است