منتشر شده در تاریخ: شنبه ۱۲ دی ۱۳۹۴ - ۲۰:۵۴
شناسه خبر: 262794
گروه :خبر
hormoz
 

معاون وزیرکار و رفاه اجتماعی خبر داد

اعطای کارت اعتباری رفاه ایرانیان به ۱٫۷ میلیون بازنشسته

معاون رفاهی وزارت کار و رفاه اجتماعی از ثبت‌نام هشت هزار بازنشسته البرزی در طرح کارت اعتباری رفاه ایرانیان خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا،  احمد میدری درنشست مطبوعاتی روز شنبه که در اداره کل کار استان برگزار شد، اظهار کرد: در حال حاضر 129 هزار بازنشسته دراستان البرز وجود داردکه 8000 نفر آنان درطرح کارت اعتباری رفاه ایرانیان ثبت نام کرده‌اند.

وی ادامه داد: این طرح با هدف دسترسی گروه‌های متوسط و کم درآمد جامعه به وام‌های کم بهره بانکی برای اولین بار دراستان البرز اجرایی شده است و اگر اجرای این طرح دراستان البرز به مشکلی برنخورد به سرعت دراستان‌های دیگر کشور نیز اجرایی می‌شود.

میدری ابراز کرد: اجرای این طرح تاثیر مثبتی بر افزایش تقاضا برای خریدکالا از سوی مردم و خروج بازار از حالت رکود خواهد داشت.

وی گفت: مشابه این طرح درکشور ترکیه اجرایی شده و بازخوردهای بسیار مناسبی داشته است و امید است درکشور نیز نتایج مثبتی به دنبال داشته باشد.

این مسئول توضیح داد: بازنشستگانی که قصد ثبت نام دراین طرح را دارند باید کد ملی خود را به سامانه 10001422پیامک کنند.

وی ادامه داد: متقاضیان باید توجه داشته باشنداگر اطلاعاتی جز کد ملی را در پیام ارسال کنند ثبت نام آنها با موفقیت انجام نخواهد شد.

وی اظهار کرد: 10 روز پس ازآن که فرایند ثبت نام متقاضیان انجام شد پیامکی به آنا ارسال می‌شود که پس از دریافت آن بازنشسته می‌تواند به یکی از شعب بانک رفاه استان مراجعه و کارت اعتباری خود را دریافت کند. این کارت سه برابر حقوق فرد بازنشسته شارژمی‌شود و امکان خرید کالا را در فروشگاه‌های رفاه و اتکا فراهم می‌کند.

وی توضیح داد: پس از خرید، در 12 قسط مبلغ اصلی کالاهای خریداری شده به اضافه 12 درصد سود بانکی از حقوق بازنشستگانی که دراین طرح شرکت کرده‌اند،کم می‌شود.

معاون رفاهی وزارت کار افزود: کالاهایی که افراد می‌توانند از این فروشگاه‌ها خریداری کنند اغلب ایرانی است ولی دربرخی فروشگاهها نیزامکان خرید کالاهای خارجی فراهم شده است.

میدری در پایان گفت: این طرح اگر درکل کشور اجرایی شود چهار میلیون خانوار درقالب یک میلیون و 700هزار بازنشسته را تحت پوشش قرار می‌دهد.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است