منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۴ - ۱۲:۰۴
شناسه خبر: 266779
گروه :خبر
images

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان میناب از اعطای تسهیلات طرح اقتصاد مقاومتی و مشاغل خانگی برای متقاضیان اجرای طرح اقتصاد مقاومتی در این شهرستان خبرداد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ محمد سالاری ،مدیر جهاد کشاورزی میناب در گفتگو با خبرنگار  میناب جنوب، تحقق اشتغال و توانمند سازی زنان روستایی را از مهمترین اهداف طرح اجرایی برای عملیاتی نمودن طرح اقتصاد مقاومتی عنوان کرد و گفت: این تسهیلات در قالب تشکیل صندوق های خرد زنان روستایی طبق مهارت دریافتی پرداخت می شود.

مدیر جهاد کشاورزی میناب افزود: در راستای اجرای فرامین دستور مقام معظم رهبری برای اجرایی نمودن طرح اقتصاد مقاومتی و توانمد سازی زنان روستایی دوره ۳ روزه پرورش مرغ بومی و همچنین دوره مهارتی پرورش دام به تعداد ۸۶ متقاضی به مدت ۲ روز برگزار گردید.

وی با اشاره به برگزاری این دوره ها با همکاری جهاد کشاورزی ،واحد امور دام و جهاد کشاورزی بخش سندرک و همچنین بسیج سازندگی سپاه میناب اذعان داشت: به متقاضیان شرکت کننده در این دوره ها گواهی مهارت فنی و حرفه ای اعطاء می شود که می توانند در بخش مشاغل خانگی از ارگان های مربوطه تسهیلات کارآفرینی دریافت کنند.

سالاری،از تشکیل صندوق شهرستانی با ۵۵نفر اعضا در شهرستان خبرداد و گفت:این صندوق ها در راستای توانمد سازی زنان با در یافت تسهیلات مشاغل خانگی ۵ میلیون تومانی از محل کارآفرینی امید برای احداث گلخانه فعال می باشند.

مدیر جهاد کشاورزی میناب بالاترین میزان مشارکت صندوق های خرد را مربوط به روستای گرو از توابع شهرستان میناب با تشکیل ۶ صندوق هر صندوق ۵ نفر عضو در کشور خبرداد.

سالاری در پایان از تکمیل اشتغالزایی اعضای صندوق های خرد زنان روستایی گرو ،تیرور و روستای بهمنی اشاره کرد و خاطر نشان کرد: به تعداد ۷۰ نفر تسهیلات کم بهره با سود ۴ درصد و با سقف ۵ میلیون تومان پرداخت شده است.

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
امام سجاد (ع)چراغ فروزان راه مردم است کودک کشی و نسل کوشی در یمن یک رخداد ظالمانه است دشمن در پی سلب معیار ما می توانیم از ملت ایران است/اقدامات انتظامی پلیسی باشد نه پلیس بازی خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان