منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۶:۲۲
شناسه خبر: 190774
گروه :خبر
IMG_8169

معاون هماهنگ کننده سپاه امام سجاد هرمزگان از حضور 5هزار و 817 زائر از شهرستان های استان در بیست و ششمین سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) خبر داد.

علی علی نژاد،معاون هماهنگ کننده سپاه امام سجاد استان هرمزگان در گفتگو با خبرنگار هرمز با اشاره به استقبال بی نظیر ولایت مدار استان از سفر زیارتی مرقد امام( ره ) گفت: 5هزار و 817 زائر از شهرستان های استان در بیست و ششمین سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) شرکت می کنند.

وی اظهار کرد:زائران هرمزگانی از طریق یک فروند هواپیما از خط هوایی کیش، 87 دستگاه اتوبوس و سه رام قطار برای مراسم چهاردهم خرداد ماه و تجدید پیمان با آرمان های امام راحل و مقام معظم رهبری (مدطله العالی) اعزام شدند.

علی نژاد با بیان اینکه سفر زیارتی چهارده خرداد 4 روز طول می کشد تصریح کرد:در طول مراسم ختم تلاوت قران، ختم صلوات مسابقات فرهنگی، جشن میلاد منجی در امامزاده شاه عبدالعظیم و مرقد امام برنامه تدارک داده شده است.

 

 بیش از 200 نفر از بسیجیان حاجی آباد به حرم امام اعزام شدند

حجت امیری کیا در حاشیه مراسم اعزام بسیجیان در گفتگو با خبرنگار پیارم  اظهار کرد: شرکت کنندگان در این اردوی زیارتی از مناطق شهری و روستایی این شهرستان در مراسم عزاداری سالگرد ارتحال جانسوز رهبر کبیر انقلاب اسلامی ایران امام خمینی(ره) در روز سیزدهم خرداد ماه حضور خواهند یافت و ضمن تجدید میثاق با آرمانهای بلند امام راحل (ره) و شهیدان سرافراز ، بر پیروی و اطاعت خود از فرامین ولی امر مسلمین حضرت آیت الله العظمی خامنه ای تاکید خواهند ورزید.

وی اظهار داشت: امام راحل (ره) به عنوان شاخصی برای تمام ادوار تاریخ است و امروز وظیفه ماست که خط مشی فکری حضرت امام (ره) را در جامعه تبیین نماییم.

سرگرد امیری کیا، حفظ آرمانهای انقلاب اسلامی را مهمترین وظیفه آحاد جامعه دانست و افزود: انقلاب اسلامی ایران به خاطر آرمانهای متعالی، به عنوان الگوی ملت های مسلمان و مستضعف قرار گرفته است و مبارزه با استکبار جهانی، مهمترین آرمان انقلاب اسلامی است.

این مقام مسئول  عنوان کرد: کاروان 230 نفری زائران مرقد مطهر حضرت امام خمینی (ره) در قالب 5 دستگاه اتوبوس که دودستگاه برادر و سه دستگاه خواهر از حاجی آباد به تهران اعزام شدند.

وی افزود: در حاشیه این اردوی زیارتی ویژه برنامه های فرهنگی در راستای تحقق حماسه سیاسی و اقتصادی به مرحله اجرا در خواهد آمد.

وی یادآور شد:3 دستگاه خودروی پشتیبانی، پنج امدادگر ، کاروان اعزامی حاجی آباد را تا تهران  همراهی می‌کنند.

آغاز اعزام کاروان زائرین مرقد امام راحل(ره) به تهران

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از پارسیان خبر، عصر امروز کاروان زائرین حرم امام خمینی(ره) به منظور شرکت در مراسم ارتحال امام به تهران اعزام شدند.

گزارش‌ها حاکی است این کاروان در قالب ۴ اتوبوس از مردم شهرستان و نیز همراهی پلیس راه و تیم‌های هلال احمر و اورژانس می‌باشد.

امسال حدود ۱۶۰ نفر از شهرستان پارسیان این کاروان را همراهی کردند که این حرکت با تجدید میثاق زائرین با شهدای گلگون کفن از جوار مرقد ۵ شهید گمنان شهرستان با بدرقه فرماندار شهرستان، امام جمعه شهرستان، فرمانده سپاه پارسیان و جمعی از مسئولین آغاز شد.

یادآور می‌شود؛ زائرین حرم امام(ره) در روز ۱۴ خرداد در کنگره عظیم عاشقان روح الله در جوار مرقد امام حاضر خواهند شد و پس از پایان مراسم به شهرستان باز خواهند گشت.

رعایت نکات ایمنی در اعزام کاروان زائرین حرم اولویت اول پلیس است

رحیمی فرمانده پلیس راه پارسیان در جلسه ای که با حضور رانندگان اتوبوس‌های کاروان اعزامی به تهران تشکیل شده بود رانندگان را به رعایت تمامی نکات ایمنی و احترام به قانون دعوت کرد.

وی خاطر نشان کرد: شما امانت‌دار جان ۱۶۰ زائری هستید که با هدف مقدسی این کاروان را همراهی می‌کنند لذا باید توجه داشته باشید که امانت‌دار خوبی باشید و کسی با خاطره تلخ این کاروان را ترک نکند.

فرمانده پلیس راه پارسیان عنوان کرد: همراهی خودروی پلیس راه با کاروان زائرین حرم امام نشان از اهمیت موضوع سلامت سفر دارد که از همه رانندگان تقاضا می‌شود پلیس را در این سفر به شایستگی همراهی کنند.

رحیمی در پایان برای همه رانندگان سفری ایمن را آرزو کرد و از همه خواست تا موجبات آسایش و آرامش مسافرین خود را در اولویت اول سفر قرار دهند.

حرکت کاروان اعزامی به مرقد امام نشان از عشق مردم به امام راحل است

محمد رادمهر فرماندار پارسیان عصر امروز در جمع زائرین حرم امام راحل(ره) در جوار شهدای گمنام شهرستان که با حضور امام جمعه شهرستان،  فرمانده سپاه پارسیان و جمعی از مسئولین نیز حضور داشتند گفت: با گذشت بیست و شش سال از عروج ملکوتی معمار کبیر انقلاب، عشق و علاقه ی مردم به ایشان افزوده شده است.

وی افزود : حرکت این کاروان نمادی از عشق و علاقه ی روزافزون مردم پارسیان به آرمانهای امام راحل و تجدید عهد با رهبر معظم انقلاب اسلامی است.

فرماندار پارسیان با اشاره به حضور پررنگ جوانان در این کاروان گفت: پس از گذشت ۲۴ سال از اعزام این کاروان علاوه بر حضور جوانان گذشته، جوانان امروز نیز با عزم و اراده‌ی بسیجی، عشق و شعور انقلابی حضور دارند.

رادمهر با بیان اینکه ایران اسلامی با وفاداری به آرمانهای امام راحل با صلابت و اقتدار است گفت: رهبر فرزانه‌ی انقلاب به عنوان خلف صالح حضرت امام خمینی (ره) همانند ایشان انقلاب را رهبری می کنند.

وی جوانان حاضر در این کاروان را سفیران فرهنگی پارسیان در کنگره عظیم حضور ملت در جوار پیر سفر کرده خود عنوان کرد و گفت: باید با رفتاری شایسته و در خور شأن منزلت و فرهنگ مردم جنوب بویژه شهرستان پارسیان را نشان دهید.

حضور بی‌نظیر جوانان در کاروان اعزامی به مرقد امام دلالت بر ارتباط قلبی جوانان با امام دارد

سرهنگ رستمی فرمانده ناحیه مقاومت سپاه پارسیان عصر امروز در جمع کاروان اعزامی پارسیان به حرم معمار کبیر انقلاب حضرت امام خمینی(ره) گفت: امام خمینی(ره) نیز همانند امام حسین(ع) حماسه آفرید؛حماسه‌ای بزرگ که منجر به نجات ارزش‌های الهی شد و امروز وظیفه همه ما حفظ این ارزش‌ها از دسیسه‌ها و انحرافاتی است که دشمن در صدد انجام آن در کشور است.

وی از افزایش تقاضا برای اعزام کاروان حرم امام(ره) خبر داد و تصریح کرد: امسال تعداد زائرین به ۱۶۰ نفر ‌رسید که با توجه به امکانات موجود این تعداد برنامه ریزی شد.

فرمانده سپاه پارسیان گفت: برنامه‌ریزی مدون برای اعزام کاروان به مرقد مطهر امام راحل برای انسجام بیشتر و ایجاد تحولات اساسی در بحث فرهنگی و در راستای تقویت روحیه بسیجیان کاروان بسیار مهم است.

سرهنگ رستمی از استقبال خوب جوانان در این اعزام خبر داد و گفت: حضور بی‌نظیر قشر جوان دلالت بر ارتباط قلبی امام راحل با جوانان جامعه دارد؛ این فرزندان که مشتاقانه برای عرض ارادت به مرقد امام اعزام می‌شوند عمدتا کسانی هستند که امام را ندیدند و این نشان از حقانیت انقلاب است که ماندگار شد.

یادآور می‌شود؛ عصر امروز کاروان زائرین حرم امام راحل(ره) با ۱۶۰ نفر در قالب 4 اتوبوس عازم تهران شدند.

اعزام 120 زائر سیریکی برای تجدید پیمان و عهد با آرمان های امام به تهران

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هرمز به نقل از آذینی ،سعیدالله مبارکی در مراسم بدرقه زائران مرقد حضرت امام خمینی (ره) در مسجد صاحب الزمان (عج) شهر بندر سیریک گفت: حضرت امام خمینی در روز 30 شهریـور 1281 هجرى شمسى در شهرستان خمین از توابع استان مرکزى ایران در خانواده اى اهل علـم و هجرت و جهاد و در خـانـدانـى از سلاله زهـراى اطـهـر (س)، به دنیا آمد.
وی ابراز داشت: روحیه مبارزه و جهاد در راه خـدا ریـشـه در بینـش اعـتـقـادى و تربیت و محیط خانـوادگى و شرایط سیـاسى و اجـتماعى طـول دوران زندگى حضرت امام (ره ) خمینی دانست.
مبارکی تصریح نمود: مـبارزات ایـشان از نـوجـوانـى آغـاز و سیـر تکاملى آن به مـوازات تکـامـل ابـعاد روحى و عـلمى ایـشان از یکـسـو و اوضاع و احـوال سیاسـى و اجتماعى ایـران و جـوامع اسـلامـى از سـوى دیگـر در اشکـال مخـتـلف ادامـه یـافـته تا در ســـال 1340 و 41 ماجراى انجمـنهاى ایالـتى و ولایـتى فرصـتـى برای آغاز قیام و رهبریت امام فراهم ساخت.
فرماندار سیریک بیان کرد:رهبـریت قیام و روحـانیـت حضرت امام بعد از ماجرای انجمن های ایالتی و ولایتی در 15 خردادماه 1342 با دو ویـژگـى برجستـه رهـبرى واحد امام خمیـنى(ره) و اسلامـى بـودن انگیـزه ها، شعارها و هدف هـاى قیام، آغـاز و فـصـلی نـویـن از مـبارزات مـلـت ایران بـعد ها تحت نام انقلاب اسلامى در جهان شناخـتـه و معرفـى شـد .
وی با بیان اینکه در اسلام پیغمبر اکرم از بین مستضعفین برخاست و با کمک مستضعفین، مستکبرین زمان خودش را آگاه و یا شکست داد اظهار داشت: حضرت امام خمینی (ره) نیز با دستان خالی اما با اراده ای قوی و محکم با سلاح ایمان و توکل به خدا و همراهی مردم فقیر و مستمند و اقشار ضعیف اما با ایمان و اراده توانست همه مستکبرین جهان نه تنها حکومت 2500 ساله شاهنشاهی و طاغوتی گون و دنیای را با حرکت پیامبر گونه خود متحول ساخت و اسلام ناب محمدی را یک بار دیگر درایران و سراسر جهان احیا و زنده نگه دارد.

 

انتهای پیام/م

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند