منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۶:۳۹
شناسه خبر: 319850
گروه :خبر
hormoz

قائم‌مقام رئیس سازمان دانش‌آموزی از پیش‌بینی اعزام 30 هزار دانش‌آموز به عتبات عالیات در سال جاری خبر داد و گفت: دانش‌آموزان در سه مدل کاروان شامل «پدران با پسران»، «مادران با دختران» و «دانش‌آموزان با معلمان» اعزام می‌شوند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا؛ قائم‌مقام رئیس سازمان دانش‌آموزی از پیش‌بینی اعزام 30 هزار دانش‌آموز به عتبات عالیات در سال جاری خبر داد و گفت: دانش‌آموزان در سه مدل کاروان شامل «پدران با پسران»، «مادران با دختران» و «دانش‌آموزان با معلمان» اعزام می‌شوند.

داود روستایی قائم‌مقام رئیس سازمان دانش‌آموزی، در خصوص اعزام دانش‌آموزان به عتبات عالیات اظهار داشت: در سال گذشته 8 هزار دانش‌آموز به عتبات عالیات اعزام شدند و امسال نیز پیش‌بینی کرده‌ایم 30 هزار دانش‌آموز را اعزام کنیم.

وی ادامه داد: اعزام دانش‌آموزان برای امتحانات خرداد متوقف شده است و بعد از ماه مبارک رمضان ادامه پیدا می‌کند.

روستایی در خصوص میزان سهمیه اعزامی دانش‌آموزی به عتبات عالیات گفت: سهمیه اعزام باز است؛ یعنی هر تعداد کاروان ساماندهی کنیم، محدودیت اعزام یا پشتیبانی نداریم اما خودمان در ساماندهی و اعزام، شرایط متفاوت داریم.

قائم‌مقام رئیس سازمان دانش‌آموزی یادآور شد: باید کاری کنیم تا دانش‌آموزان در قالب کاروان‌های سازمان یافته اعزام شوند؛ ما دانش‌آموزان را به هر هتلی نمی‌بریم بلکه هتل‌ها را به طور کامل در اختیار می‌گیریم تا کار فرهنگی انجام دهیم.

وی تصریح کرد: امسال دانش‌آموزان در قالب سه مدل کاروان شامل «پدران با پسران»، «مادران با دختران» و «دانش‌آموزان با معلمان و مربیان»، اعزام می‌شوند؛ ضمن اینکه دانش‌آموزان دوره هفتم مجلس دانش‌آموزی و اعضای کنگره سازمان دانش‌آموزی نیز تا مهر عازم کربلای معلی می‌شوند.

روستایی در پاسخ به این پرسش مبنی بر اینکه «آیا دانش‌آموزان باید شرایط خاصی برای اعزام به عتبات عالیات داشته باشند؟»، گفت:نه شرایط خاصی ندارد؛ بلکه فقط باید دانش‌آموز دوره متوسطه باشند و هر دانش‌آموزی چه پسر و یا دختر که علاقه‌مند باشند، می‌تواند اعزام شود.

وی در خصوص میزان مبالغ دریافتی از دانش‌آموزان برای اعزام به عتبات عالیات، خاطرنشان کرد: از دانش‌آموزان 750 هزار تومان دریافت می‌شود که این مبلغ حداقل 300 هزار تومان کمتر از اعزام با کاروان‌های عادی است؛ به استان‌ها اعلام کرده‌ایم این مبلغ را نیزاز طریق بانک‌های عامل تجارت، ملت و بانک‌هایی که سازمان دانش‌آموزی استا‌ن‌ها در آن حساب دارند، برای دانش‌آموزان وامی با کارمزد 4 درصد در نظر بگیرند.

قائم‌مقام رئیس سازمان دانش‌آموزی درخصوص میزان دریافتی از والدین همراه دانش‌آموزان برای اعزام به عتبات عالیات خاطرنشان کرد: والدین همراه دانش‌آموزان معمولا 100 هزار تومان بیشتر یعنی 850 هزار تومان برای اعزام به عتبات عالیات پرداخت می‌کنند.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود