منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۳:۰۸
شناسه خبر: 220014
گروه :خبر
13930626000216_PhotoA

مدیرکل عتبات سازمان حج و زیارت از اعزام ۲۷ هزار زائر ایرانی به عتبات در ایام عرفه تا عید غدیر خبر داد و گفت: هزینه اعزام به عتبات در این ایام خاص، ۸ درصد افزایش می‌یابد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس،‌ محسن نظافتی از اقدامات سازمان حج و زیارت برای اعزام زائران به عتبات در ایام عرفه و عید غدیر خبر داد و گفت: هم اکنون متقاضیان در سامانه ثبت‌نام کردند،‌ قرعه کشی انجام شده و ثبت‌نام در کاروان‌های هوایی و زمینی نیز به پایان رسیده است.

مدیر کل عتبات سازمان حج و زیارت ادامه داد: در ایام عرفه تا عید غدیر حدوداً روزی ۲ هزار و ۷۰۰ زائر به عتبات اعزام می‌شوند که با احتساب میانگین دوره ۱۰ روزه تقریباً در کل این ایام 27 هزار زائر ایرانی در عتبات حضور دارند.

وی تصریح کرد: طبق آیین‌نامه سازمان حج هزینه اعزام به عتبات در ایام خاص 8 درصد افزایش پیدا می‌کند و به همین میزان در ایام خلوت کاهش پیدا می‌کند.

نظافتی ادامه داد: از آنجایی که ایام عرفه تا عید غدیر جزء ایام خاص محسوب می‌شود هزینه اعزام به عتبات در این ایام  به دلیل افزایش قیمت برخی از خدمات در عراق 8 درصد افزایش پیدا می‌کند.

مدیر کل عتبات سازمان حج و زیارت افزود: امسال اکثر کسانی که تقاضای اعزام به عتبات در ایام عرفه تا عید غدیر را داشتند جذب شدند و ما ظرفیت اعزام را تا 50 درصد افزایش داریم و هم اکنون مشکل خاصی برای اعزام زائران نداریم.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی