منتشر شده در تاریخ: جمعه ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۲۲:۵۴
شناسه خبر: 182140
گروه :خبر
 

نیویورک تایمز خبر داد:

اعزام ناو آمریکایی به تنگه هرمز

یکی از مقامات وزارت دفاع آمریکا که خواست نامش فاش نشود در این باره گفت: این تصمیم بیشتر اقدامی نمایشی و برای اعلام حضور آمریکا در منطقه مذکور و در راستای آزادی حرکت کشتی ها است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، وزارت دفاع آمریکا از استقرار چند ناو آمریکا برای محافظت از کشتی های باری و تجاری آمریکایی هنگام عبور از تنگه هرمز خبر داد.

خبرگزاری روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز از استقرار چند کشتی جنگی آمریکا برای محافظت از کشتی های باری و تجاری آمریکایی هنگام عبور از تنگه هرمز خبر داد.

اشتون کارتر وزیر دفاع آمریکا این اقدام را سیاست جدید این کشور اعلام و آن را به مقامات نظامی ابلاغ کرد. مسولین نظامی آمریکا پیشتر خواستار اتخاذ تدابیر لازم برای جلوگیری از هرگونه اقدام ایران علیه کشتی های تجاری هنگام عبور آنها از تنگه هرمز شده بودند.

وزارت دفاع آمریکا به نقل از مسولین نظامی این کشور اعلام کرد چند هواپیما و کشتی جنگی این کشور در حوالی این آبراه مستقر شده و با کشتی های باری و تجاری کشورشان که از تنگه هرمز عبور می کنند در ارتباط خواهند بود. این مسولین تلاشهای حاضر در این خصوص را با اسکورت کشتی ها متمایز دانسته و در ادامه گفتند که فعالیت های در دست اقدام شامل «همراهی» کشتی های تجاری بوده و هرگز اسکورت آنها توسط ناوهای جنگی را در بر نخواهد داشت.

این تصمیم اقدامی در جهت برقراری توازن در منطقه و برای جلوگیری از هرگونه مداخله ایران، توسط این وزارتخانه اعلام شده است که به اعتقاد مسئولین مذکور بر مذاکرات درجریان برای توافق جامع درخصوص فعالیت های هسته ای ایران اثرگذار خواهد بود.

یکی از مقامات وزارت دفاع آمریکا که خواست نامش فاش نشود در این باره گفت: این تصمیم بیشتر اقدامی نمایشی و برای اعلام حضور آمریکا در منطقه مذکور و در راستای آزادی حرکت کشتی ها است.

کشتی توقیف شده متعلق به جزایر مارشال بود که به دلیل ورود به آبهای ایران سه شنبه گذشته توسط جمهوری اسلامی ایران توقیف شد.

در گزارش های اولیه در برخی از رسانه های آمریکایی ادعا شده بود که کشتی بازداشت شده متعلق به آمریکاست. با این حال وزارت دفاع آمریکا با انتشار بیانیه ای اعلام کرد که کشتی توقیف شده متعلق به جزایر مارشال بوده و با پرچم این کشور در آب های خلیج فارس در حال حرکت بوده است.

محمد سعیدنژاد، مدیرعامل سازمان بنادر و دریا نوردی ایران گفته بود که شکایت یک شاکی خصوصی باعث توقیف اموال شرکت مرسک شده و گارد ساحلی ایران این کشتی را با حکم قضایی دادگاه استان تهران توقیف کرده بود.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است