منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۴ - ۱۷:۳۱
شناسه خبر: 178406
گروه :خبر
 

مدیر کل اجتماعی سازمان اوقاف خبر داد

اعزام رایگان ۵۰۰ زائر بار اولی به عتبات عالیات

مدیر کل اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه از اعزام رایگان ۵۰۰ زائر بار اولی به عتبات عالیات خبر داد و گفت: این طرح از ۲۹ فروردین آغاز می‌شود.

 

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، حمید عسگری سوادجانی، درباره طرح اعزام زائران بار اولی به حرم حسینی(ع) گفت: یکی از وظایف و رسالت‌های خطیر سازمان اوقاف و امور خیریه اجرای امینانه نیات وقفان خیراندیش است.

وی افزود: از همین رو برای اجرای دومین سال طرح اعزام زائران بار اولی به عتبات عالیات، درآمد کل موقوفاتی دارای در‌آمد بودند را به صورت سهمیه‌ای بین شهرستان‌ها تقسیم کردیم و از مبدا تا مقصد به همراه تکریم زائران را به عتبات می بریم.

مدیر کل اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه درباره نحوه شناسایی این افراد اظهار داشت: در این طرح افراد مراجعه نمی‌کنند و واقفان خود مشخص کرده‌اند که چه کسانی به زیارت عتبات نائل شوند. به عنوان مثال واقفی نیت کرده است که سادات فلان محله یا طلاب و دانشجویان فلان حوزه و دانشگاه بروند. در جاهایی که واقف تعیین نکرده است خادمان بقاع و مساجد شامل این طرح می‌شوند.

عسگری سوادجانی ادامه داد:این طرح از 29 فروردین لغایت 8 اردیبهشت برای بیش از 500 زائر باراولی اجرا می‌شود و بیشترین سهمیه را هم استان کرمان داراست زیرا موقوفات بیشتری دارد.

مدیر کل اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه از اجرای طرح به صورت کاملا رایگان خبر داد و افزود: تمام هزینه‌های این زائران را سازمان اوقاف و امور خیریه می‌پردازد و سرانه هر زائر یک میلیون و 200 هزار تومان می‌شود که البته به صورت زمینی سفر خواهند کرد.

وی اظهار داشت: امیدواریم شاهد وقف هایی بیشتری باشیم تا این سنت حسنه احیا شود.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است دولت توان تخصیص اعتبار به عمران و توسعه کشور ندارد/مسئولان استانی منتظر دریافت اعتبار از مرکز کشورنباشند قطب اقتصاد کشور فاقد بیمارستان تخصصی زنان/ پروژه بیمارستان جامع زنان هرمزگانی در کمای مطلق تعرفه های گمرکی بازبینی می شود/سهم درآمد بخش دریایی کشور۱۷ میلیارد دلار است جایگاه قانونی مناسبی برای صنعت دریایی وجود ندارد/ صنعت دریانوردی نیازمند تقویت از سوی نظام بانکی است