منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۱۵ فروردین ۱۳۹۵ - ۱۷:۱۵
شناسه خبر: 301110
گروه :خبر
13941111000917_PhotoA

مدیرکل عتبات سازمان حج و زیارت با تأکید بر غیرقانونی بودن اعزام به عتبات از طرقی غیر از دفاتر مجاز تحت نظارت حج و زیارت گفت: اعزام‌های آزاد ممنوع است و قوه قضائیه برای رسیدگی به این جرم شعبه ویژه‌ای در نظر گرفته است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، محسن نظافتی در مورد فعالیت آژانس‌های مسافرتی  و اعزام‌های آزاد به عتبات عالیات، هزینه‌های اعزام قانونی و میزان بیمه زائران توضیحاتی داد.

وی با اشاره به اعزام‌های غیرقانونی عتبات عالیات گفت: کاروان‌هایی که مجوز سازمان حج و زیارت را ندارند، غیرقانونی هستند و از طریق مرز زمینی جلوی خروجشان گرفته می‌شود.

مدیرکل عتبات سازمان حج و زیارت ادامه داد: بیشتر اعزام‌های بدون مجوز بصورت هوایی انجام می‌شود و امیدواریم که بتوانیم بزودی جلوی این اعزام‌ها را هم بگیریم.

وی با بیان اینکه قوه قضائیه در حال برخورد با کسانی است که بصورت غیرقانونی کاروان به عتبات عالیات اعزام می‌کنند گفت: برای رسیدگی سریع به پرونده متخلفان حتی شعبه مخصوصی تعیین شده است و با تعداد زیادی از آنها نیز برخورد شده است.

نظافتی افزود: تعدادی از این اعزام‌ها از طریق آژانس‌های مسافرتی بند الف و ب صورت گرفته اما بیشتر اعزام‌های غیرقانونی از طریق افرادی انجام می‌شود که هیچگونه مجوزی ندارند و بعضا دفاتر شخصی برای خود دایر کرده‌اند.

وی تفاوت اعزام‌های مجوز دار و بی مجوز را نداشتن قرارداد‌های امنیتی در عراق و فقدان بیمه مسافرتی عنوان کرد و افزود: درست است که گاهی هزینه اعزام‌های غیرقانونی پایین تر از اعزام قانونی است اما، مردم توجه داشته باشند که این نوع اعزام‌ها بیمه مسافرتی ندارند در حالیکه ما سق 200 میلیون تومان بیمه را برای زائران در نظر گرفته‌ایم، ضمن اینکه آنها قرارداد امنیتی برای حفاظت از زائران با طرف‌ عراقی ندارند.

مدیرکل عتبات سازمان حج و زیارت با اشاره به هزینه یک میلیون و 200 هزار تومانی اعزام هوایی بصورت غیر قانونی خاطرنشان کرد: در اینگونه اعزام‌ها قرارداد امنیتی وجود ندارد، بیمه‌ای برای زائران در کار نیست، نظارتی بر هتل و غذایی که در عراق سرو می‌شود نیست و در مجموع زائران نمی‌توانند به جایی شکایت کنند.

وی تأکید کرد: هزینه اعزام‌های قانونی بصورت زمینی از 600 هزار تومان تا یک میلیون و 100 هزار تومان و اعزام‌های هوایی از یک میلیون و 100 هزار تومان تا یک میلیون و 600 هزار تومان می‌شود.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود