منتشر شده در تاریخ: جمعه ۱۸ دی ۱۳۹۴ - ۱۴:۴۴
شناسه خبر: 265759
گروه :خبر
1

خطیب جمعه اهل سنت بستک گفت: اعدام شیخ نمر توسط آل سعود آب در آسیاب دشمن ریختن و خطای سیاسی بزرگ بود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از جهانگیریه، حسین نژاد خطیب جمعه اهل سنت بستک  در خطبه های نماز جمعه این هفته ضمن محکومیت اعدام شیخ نمراظهار داشت: ما سعادت پیروی از دینی را داریم که خشونت و تندی در آن وجود ندارد، و اگر در جهان اسلام شاهد خشونت هستیم بخاطر اقدامات ندارست دیندارانی است که از تعالیم اسلام بی اطلاع هستند.

وی افزود: اختلافات در طول حیات بشر وجود داشته است و هرجا خشونت بوده است بدلیل عملکرد بد حکام بوده است که تخم کینه را بین مردمشان کاشته اند، فقط در دوران حکومت پیامبران بوده است که مردم در آرامش بوده اند، پیامبر اسلام موجب سرایت دین الهی بر مبنای قبول دگر اندشان و تحمل افکار مختلف شد.

خطیب جمعه اهل سنت بستک با بیان اینکه دینی که متصل به وحی است با شناخت کامل پیروان خود را از کینه ورزی دور می کند،گفت:  قران کریم به صراحت می گوید که اختلاف در بین انسان ها امری فطری است، اگر قرار بود همه یکسان فکر کنند خدا همه را یکسان می آفرید ولی خداوند انسان ها را مختار خلق کرده و در دین هیچ اکراهی قرار نداده است.

حسین نژاد افزود: دین ما دینی است که به عدالت بین دشمنان هم تاکید می کند و می گوید مبادا دشمنی شما موجب شود تا بین مخالفین خود به عدالت رفتار نکنید،اسلام دعوت به صلح و آشتی می کند و نا امنی و کینه ورزی راه شیطان است، اسلام هرگز اجازه اعدام دگر اندیشان را نداده است.

 

وی گفت: قران یهودیان را بزرگترین دشمن مسلمانان خطاب می کند اما می گوید بین دشمنانتان به عدالت رفتار کنید تا جایی که عمربن خطاب(رض) برای یک یهودی از کار افتاده از بیت المال حقی قرار داد، حال چگونه دولت عربستان به خود اجازه کشتن شیخ نمر را می دهد و این عمل آنها آب در آسیاب دشمن ریختن است.

خطیب جمعه اهل سنت بستک گفت: اعدام شیخ نمر موجب ناامن کردن جهان اسلام می شود و این عمل یک خطای سیاسی بود ، مسلمانان هوشیار باشند و وحدت را سرلوحه اعمال خود قرار دهند.

 

وی افزود: اسلام به رعایت حقوق اقلیت های مذهبی تاکید می کند و اجازه کشتن هیچ انسانی را تا زمانی که دست به سلاح نبرده است را نمی دهد، باید جلوی افراط گرایی را گرفت، مسلمانان بخوبی از پیامبر آموخته اند که دگر اندیشان را تحمل کنند، تدابیر حکیمانه رهبری موجب تقویت امنیت در کشور ما شده است.

 

انتهای پیام/م

 

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است