منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۴ - ۱۲:۴۳
شناسه خبر: 262815
گروه :خبر
109791

امام جمعه موقت اهل سنت شهرستان سیریک گفت: اعدام شیخ نمر پرده از اوج خشونت گرایی و تندرویی در اندیشه و تفکر دو خاندان آل سعود و آل شیخ حاکم بر عربستان دانست.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز ، شیخ علی ماهیگیر در گفتگو  با خبرنگار آذینی افزود: اگر چه پیش از این جلوه هایی از خشونت گرایی دولت عربستان در جهان اسلام مشاهده شده بود اما انتظار می رفت با توجه به درخواست های مختلف صورت گرفته این عمل ننگین را متوقف و ممانعت نماید.
این روحانی مولف اهل سنت تصریح نمود: حکومت آل سعود در کمال بی شرمی و بدون توجه به درخواست های اطراف و اکناف امت اسلامی حکم اعدام این عالم برجسته دینی اهل تشیع کشورش را که در بین مسلمانان دارای احترام و جایگاه بالایی بود متوقف می ساخت.
مشاور رئیس شورای عالی استان های کشور در امور اهل سنت ابراز داشت: نامه های فراوانی که از سوی شخصیت های جهان اسلام در خصوص توقف حکم شیخ نمر ارسال شد از جمله عضو مجمع فقهی مکه مکرمه که از روحانیون تراز اول اهل سنت ایران و عضو اتحادیه علمای مسلمان بود در کمال بی حرمتی اصلا توجه و پاسخی به آن از سوی رژیم آل سعود داده نشد.
ماهیگیر یادآور شد: انسان کشی و مسلمان کشی بدون هیچ دلیل و بهانه ای خلاف شرع و قانون است و با توجه به اینکه همه علمای اهل سنت ایران و بسیاری از کشورهای مسلمان در این خصوص به حاکمان عربستان سعودی نامه های فراوان نوشتند ولی آنان حتی جواب این نامه را ندادند و دولت و حاکمان این کشور باید از این عمل انجام شده به خداوند قاهر پناه ببرند.
محقق و نویسنده اهل سنت شهرستان سیریک بیان داشت: هم اکنون چشم تیز بین امت اسلامی به کارهای دولت و حاکمان عربستان بیش از هر زمان دیگری دوخته شده و بمباران های کشورهای اسلامی و همسایه اش یمن که وارد دهمین ماه می شود را که با معیار بین المللی هم مغایر است با کنجکاوی دنبال می کنند علاوه بر این نقش این کشور را در ناآرامی های کشورهای اسلامی از جمله سوریه با دقت دنبال می کنند.

ماهیگیر ضمن محکومیت این عمل ضد اسلامی و انسانی حاکمان رژیم آل سعود اضافه کرد: برای شیخ نمر این عالم ربانی از درگاه احدیت درخواست مغفرت خواستاریم و این حادثه غم انگیز و تاسف بار بوجود آمده بر امت اسلامی را یک آزمایش الهی در برابر حاکمان بی کفایت آل سعود برشمرد.
مولف اهل سنت هرمزگان خاطرنشان کرد: در طول تاریخ عالمان زیادی در راه دفاع از اسلام و باورهای خویش اعدام شده اند و به طور قطع شیخ نمر در این آزمایش سربلند بوده و انشاالله ماجور خواهند بود.

 
انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است