منتشر شده در تاریخ: شنبه ۰۵ تیر ۱۳۹۵ - ۱۰:۰۵
شناسه خبر: 332546
گروه :خبر
DSC_3191

فرمانده انتظامی ابوموسی با اشاره به آثار مخرب پدیده اعتیاد در جامعه، گفت: اعتیاد یکی از مهمترین و جدی ترین معضلات اجتماعی است که گریبان جوانان ما را گرفته است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از نافذ آنلاین، به مناسبت هفته مبارزه با مواد مخدر، سرهنگ هادیان فرمانده انتظامی ابوموسی به ارائه سخنرانی در خصوص مواد مخدر و پدیده شوم اعتیاد در مسجد  جامع پرداخت.
وی گفت: در طول ۳8 سال از پیروزی انقلاب اسلامی در ایران کشورمان هزینه های مادی و معنوی بسیار زیادی برای مقابله با گسترش مواد مخدر در منطقه انجام داده و تعداد زیادی از نیروهای نظامی و انتظامی کشور در این راه به درجه رفیع شهادت نایل آمدند.

سرهنگ هادیان با اشاره به آمار زنان معتاد در جامعه، اظهار کرد: آثار اعتیاد در زنان بیشتر از مردان و آثار مترتب از اعتیاد زنان بر خانواده و جامعه نیز بسیار گسترده تر و عمیق تر از اعتیاد مردان است. اعتیاد زنان با توجه به جایگاه محوری مادران در تربیت و اداره خانواده، فرزندان را با مخاطرات بیشتری مواجه می سازد.

فرمانده انتظامی ابوموسی با اشاره به آثار مخرب مصرف مواد مخدر، افزود: مواد مخدر به محض ورود به بدن، روی سیستم عصبی تاثیر می گذارد. مصرف مواد مخدر می تواند حافظه و میزان توجه فرد و توانایی استدلال و برهان او را به طور کامل و یا نسبی مختل کند؛ مثلا قدرت تصمیم گیری او را در شرایط بحرانی کاهش و یا کلا از بین ببرد. با افزایش مصرف، شدت این تاثیرات بر بدن بیشتر می شود و فرد ناتوان تر از گذشته می شود.

سرهنگ هادیان با اشاره به نقش موثر خانواده در پیشگیری از اعتیاد فرزندان، تصریح کرد: خانواده ها نقش بسیار موثری در پیشگیری از مصرف مواد مخدر توسط فرزندان خود دارند. خانواده ها باید از فرزندان خود مراقبت نماید و ارتباط خوبی با آنها داشته باشند و این ارتباط را تقویت کنند. به فرزندان خود محبت نمایند و توجه جدی به ارزشهای دینی و تقویت پایه های ایمانی و اعتقادی فرزندان خود داشته باشند.

همچنین از طرف فرماندهی انتظامی ابوموسی بروشورهایی با موضوع انواع مواد مخدر در بین نمازگزاران توزیع شد و مطالبی نیز در خصوص مواد مخدر و آثار سوء مصرف آن از طریق ویدئو پروجکشن به نمایش درآمد.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی