منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۸:۱۴
شناسه خبر: 324551
گروه :خبر
139501171511595837457484

مشاور کانون وکلاى استان هرمزگان گفت :عامل بسیارى از طلاق ها و جدایى ها در استان هرمزگان اعتیاد یکى از طرفین به مواد مخدر مى باشد.

مجید بختیارى مشاور کانون وکلاى استان هرمزگان در گفت و گو با خبرنگار هرمز از بندرعباس ،افزود: عوامل بسیارى در سوق پیدا کردن زندگى زناشویى به سمت طلاق و جدایى نقش دارند که در رأس همه ى آن ها مشکل اعتیاد قرار گرفته و جولان مى دهد.

وى ادامه داد: فقر فرهنگى و فقر اقتصادى افراد نیز نقش بسیار مهمى را در از هم پاشاندن بنیان خانواده ها ایفا مى کند که زمانى که با اعتیاد به مواد مخدر روانگردان همراه مى شود آسیب هاى جبران ناپذیرى به خانوده ها و ضربات مهلکى را به پیکره ى جامعه وارد مى کند.
بختیارى ضمن تاکید بر تقویت بردبارى و گذشت در بین زن و شوهرها ،اظهار داشت :اکثر خانم ها به علت پرخاشگرى همسرانشان که ناشى از مصرف مواد مخدر مى باشد در مجتمع هاى قضایى و دادگاه هاى خانواده حضور پیدا کرده و درخواست طلاق مى دهند.
وى تاکید کرد: مشکل اعتیاد یک مشکل ریشه اى در سطح کشور و همچنین  استان هرمزگان است که نمى توان انتظار داشت با برنامه و عملکرد یک یا چند مسئول حل شود بلکه باید تمام نهاد هاى یک جامعه براى حل این مشکل بسیج شوند و پاى کار بیایند و در این بین رسانه ها نقش بسزایى دارند .
بختیارى ادامه داد: رسانه هاى گروهى وظیفه ى فرهنگ سازى را برعهده دارند و باید به صورت مستمر با نمایش دادن آثار سوء استفاده از مواد مخدر در این امر کوشا باشند و این مهم را عملى کنند.
وى با بیان اینکه معتادین بیمار هستند ،تصریح کرد: به معتادین باید فرصت زندگى و مداوا داد و بعد از درمان آن ها برنامه اى گذاشت که از مشکلات آن ها کم شود تا احتمال بازگشت دوباره به سوى مواد مخدر براى آن ها از بین برود و احتمال برگشتشان به حداقل برسد.
نماینده کانون وکلاى استان هرمزگان ،در پایان خاطرنشان کرد:برخورد و محاکمه معتادین درست نیست چراکه معتادین خود در دام سودا گرانى افتاده اند که خودشان معتاد نیستند و قانون و دستگاه هاى زیربط باید با این سوداگران مرگ که آفت جامعه شده اند به شدت برخورد کند.
انتهای پیام/ی

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است