منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۱:۵۸
شناسه خبر: 346410
گروه :خبر
635900606608694972

کارشناس رسانه هرمزگان اظهار کرد: فضای مجازی و شبکه های اجتماعی تاثیرات منفی در زندگی افراد جامعه و اصالت بنیان خانواده دارد و احتمال اعتیاد به آن بسیار است.

زهرا نوری ، کارشناس رسانه در گفتگو با خبرنگار  شبکه اطلاع رسانی هرمز با اشاره به تاثیرات منفی شبکه های اجتماعی گفت: فضای مجازی و شبکه های اجتماعی به همان اندازه که می تواند مثبت باشد تاثیرات منفی بسیاری دارند از جمله اپلیکیشن پیام رسانه تلگرام و یکی از تأثیرات منفی آن در زندگی افراد ، به خطر افتادن حریم خصوصی است.

این کارشناس رسانه اظهار کرد: جذابیت های فضای مجازی خطر اعتیاد نوجوانان را بهمراه دارد و جذابیت های فضای مجازی باعث می شود میزان کاربری آنها را بالا ببرد و نوجوانان مصرف گرا بار بیایند .
وی افزود :  بسیاری از نوجوانان به طور وسواس گونه ای گرفتار تلگرام شده اند از جمله نشانه های وابستگی نوجوانان به فضای مجازی می توان به کاهش اشتها ، خستگی ،  تغییر در عادات خواب مانند بیداری زود هنگام یا بیدار ماندن تا پاسی از شب ، نافرمانی و عصیان ، پرخاشگری ، وابستگی افراطی به دوستان مجازی ، مواجهه با مشکلات تحصیلی می تواند از نشانه های وابستگی نوجوانان و جوانان به فضای مجازی باشند .

نوری با توصیه به به والدین که فضای مجازی را جدی بگیرند، تاکید کرد : والدین  باید گوش به زنگ باشند و با مشاهده کوچکترین علایم خطر به فکر چاره ای برای حل مساله بیفتند .

این کارشناس رسانه خاطر نشان کردند : تمایل افراطی نوجوانان به فردگرایی و تنهایی با گذشت زمان ، موجب بروز افسردگی و انزوای اجتماعی در جوانان و نوجوانان می شود و شاید خود نوجوان نسبت به آن آگاهی نداشته باشد یا در صورت آگاهی آن را تایید نکند و تکذیب کنند خانواده ها گوش به زنگ باشند .

 

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است