منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۷:۲۸
شناسه خبر: 308796
گروه :خبر
large_22702

ما بایستی تسلیم هوای نفس نشویم ما باتمرین مراقبت ازخود که رضای الهی وخواست الهی را بر هوای نفس معتکفین مقدم می دارند می توانیم ازاین فرصت بیشترین بهره را ببریم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛به نقل از  میناب جنوب مسئول بسیج رسانه استان هرمزگان با اشاره به قرار گرفتن جوانان در مسیر بندگی و عبودیت با شروع مراسمات معنوی اعتکاف در هرمزگان متن یادداشت خود را این طور نوشت: قرارگیری در مسیر اعتکاف می تواند درسی باشد برای خودآن عزیزان وبرای ما ها که شاید توفیق حضور را بدست نیاورده باشیم.

 

آدم غبطه می خورد به حال جوانان عزیزمان که درحال اعتکاف هستند و دارند با عمل خود به ما یاد می دهند که ما هم در مسیر عرفان و معنویت قرار بگیریم.

 

از آنجایی که  تدین جامعه ،تدین جوانان ما،می تواند جامعه را کمک کند نبایستی این خیال را بکنیم که متدین شدن جوانان ،اثرش فقط درروزهای اعتکاف ودرمساجد است، اگرملتی جوانانش متدین باشند ازهرزگی دور خواهند شد.

 

پس اگر استعداد ها  درهمه حوزه ها درعلم ،درفعالیت های سیاسی درفعالیت های اجتماعی به کار افتد کشور پیشرفت می کند چرا که روحیه معنوی و تدین نقش بسیار مهمی در ارتقاء ملت و جامعه دارد.

 

ماه رجب ماه عبادت است ماه توسل به پروردگار است ماه تضرع است.پس با خدا ارتباط مان را قوی کنیم تا درمیدان های زندگی بتوانیم با اراده ی محکم وارد هرمیدانی شویم.

 

اعتکاف بیشتر یک کارفردی است این فرصت بزرگی است برای ما که حداقل اگر توفیق حضور دراین جمع ها را پیدا نکردیم نام خود را در پوشش دهندگان رسانه ای ومطبوعاتی ثبت وضبط کنیم .

 

دعای ماه رجب ،اعتکاف ماه رجب ،نمازماه رجب،همه وسیله ای است برای اینکه ما بتوانیم دل وجان خود را صفا وطراوتی داده باشیم.

 

سیاهی ها  تاریکی ها وگرفتاری ها را ازخود دور کنیم وخودمان را روشن سازیم چرا که اعتکاف؛ مقدم داشتن رضای الهی بر هوای نفس است برای دور جستن هر نوع پلیدی و سیاهی از دل.

 

خوب است همچنان که معتکفین وقت می گذارند ما نیز مجالی به خود بدهیم وقت بگذاریم وازاین جوانان یادبگیریم ، قرآن بخوانیم،نهج البلاغه وصحیفه سجادیه که واقعا کتاب معجزنشانی است مطالعه ودرآن تامل کنیم چرا که صحیفه سجادیهفقط دعا نیست ،درس است،پر ازمعارف است.

 

 

انتهای پیام/d

 single

۱ دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است