منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۹:۳۸
شناسه خبر: 182423
گروه :خبر
مطهری-200x200
 

امام جمعه کیش عنوان کرد:

اعتقادات خوب ثمره جهان بینی صحیح است

امام جمعه کیش واقعیت های وجودی انسان را جهان بینی درست، اعتقاد مناسب و عملیاتی کردن صحیح اعتقادات خواند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هرمز به نقل از کیش پرس، حجت الاسلام علیدادی در مراسمی که به مناسبت آغاز هفته عقیدتی سیاسی و بزرگداشت روزمعلم برگزار شد، شهید مطهری را از شخصیت هایی عنوان کرد که هیچ عملی نتوانست وی را از عمل به وظیفه اش بازدارد.

وی افزود: مطهری به دنبال انجام وظیفه بود و هرجا که می توانست وظیفه خود را به بهترین شکل ایفا می کرد. مطهری نه علم زده بود و نه جو زده و نه ظواهر بر او تاثیر گذارده و او را از وظیفه اش غافل می کرد. او یک عالم وظیفه شناس در تمامی زمینه ها بود.

امام جمعه کیش حضور روحانیت در سپاه را مایه قوت این نهاد معتقد مکتبی دانست و افزود: نوع نگاه ما به جهان اطراف، نوع نگرش ما نسبت به واقعیت های جهان هستی است و هر کس نسبت به دیدگاه خود دارای شناخت و بینشی است که اعتقادات وی را به وجود می آورد.

خطیب جمعه کیش عملیاتی کردن اعقتادات را امری اختیاری عنوان کرد که ممکن است عملیاتی نشود.

وی به نقش عقیده به عنوان حلقه وصل دو حوزه جهان بینی و عملیاتی شدن اعتقادات اشاره کرد و گفت: اعتقاداتی عالی است که عملیاتی شود و اسلام در تلاش است مرحله جهان بینی و بینش ها عالی شکل بگیرد، اندیشه ها والا شده و گرایش ها نیز والا و وارسته شوند.

امام جمعه کیش افزود: اعتقادات پس از شناخت و معرفت جدی است. وقتی شناخت شکل گرفت به مبنای این شناخت معتقد می شویم. چه این اعتقادات صحیح باشد چه غلط ، منشا آن جهان بینی است. برای اصلاح اعتقاد غلط باید جهان بینی و شناخت غلط اصلاح شود.

وی با بیان اینکه اگر جهان بینی خوب شکل بگیرد اعتقادات نیز خوب شکل می گیرد ادامه داد: اگر جهان بینی خوب شکل گرفت باید کمک کنیم تا در مرحله عمل نیز به اجرا گذاشته شود. باید نگرش افراد به جهان بینی را همان گونه که هست شکل داد. جهانی که خدا محور آن است و همه چیز از او شروع شده و به او ختم می شود.

حسین نیک بین مسئول حفاظت اطلاعات سپاه امام سجاد(ع) استان هرمزگان نیز در بخش دیگری از این مراسم گفت: برنامه ریزی ها باید بر محور نماز، زکات و امر به معروف و نهی از منکر صورت گیرد تا به موفقیت در این زمینه رسید.

وی همدلی و همزبانی را عامل وحدت خواند و یادآور شد: دشمن امروز به دنبال خدشه داردکردن وحدت و اتحاد ملت مسلمان ایران و جهان اسلام است و با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری امسال سال همدلی و همزبانی میان دولت و ملت است که باید در این مسئله دقت نظر بیشتری صورت گیرد.

احمد کریمی در این مراسم به عنوان مسئول حفاظت اطلاعات مفاومت بسیج سپاه و فرودگاه کیش معرفی شد و از زحمات اسلام ذاکری تقدیر بعمل آمد.

مراسم گرامی داشت هفته عقیدتی سیاسی و روز معلم با حضور امام جمعه کیش، امام جمعه اهل سنت، معاونت فرهنگی و اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش، مسئولان نظامی و انتظامی کیش و بسیجیان در محل خانه فرهنگ و هنر برگزار شد.

 

 single
اخبار مرتبط :
لینک کوتاه:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است