منتشر شده در تاریخ: جمعه ۰۷ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۶:۱۴
شناسه خبر: 323558
گروه :خبر
13950222000136_PhotoA

رویترز اعلام کرد: اعتصاب گسترده کارگران نیروگاه‌های اتمی در فرانسه باعث شد این کشور که ۷۵ درصد تأمین برق آن متکی به نیروگاه‌های اتمی است با بحران کمبود برق مواجه شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، امروز کارکنان نیروگاه‌های اتمی فرانسه در اعتصاب به اصلاح قوانین دولت اعتصاب کردند و همین مسئله تولید برق این کشور را 4 گیگاوات کاهش داد. 75 درصد برق کشور فرانسه از طریق برق نیروگاه‌های اتمی تأمین می‌شود.

اعضای 19 نیروگاه برق در این کشور روز چهارشنبه برای پیوستن به اعتصاب در نیروگاه‌های اتمی این کشور رأی دادند.

براساس این گزارش، اعتصاب کارگران پالایشگاه‌ها در فرانسه این کشور را مجبور کرد تا از ذخایر استراتژیک خود استفاده کنند.

تحلیلگران معتقدند ذخایر سوخت فرانسه تنها 4 ماه می‌تواند نیازهای این کشور را تأمین کند.

طی چند ماه گذشته دولت فرانسه برای اجرای سیاست‌های ریاضتی و مقابله با افزایش نرخ بیکاری اصلاحاتی برای قانون کار پیشنهاد کرد که در پارلمان این کشور به تصویب برسد.

وزیر حمل و نقل فرانسه هم گفته است: 40 درصد از پمپ بنزین‌ها در اطراف پاریس با مشکل سوخت مواجه‌اند.

برخی معتقدند با توجه به اینکه مذاکره‌ای میان معترضان و دولت درباره اصلاح قانون کار صورت نگرفته انتظار است این اعتصاب در روزهای آتی هم ادامه یابد.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است