منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۵ - ۱۹:۰۵
شناسه خبر: 302555
گروه :خبر
13940912000331_PhotoA

کارکنان بخش‌های عمومی از قبیل بیمارستان‌ها و فرودگاه‌ها در اعتراض به سیاست‌های ریاضتی دولت یونان، ‌اعتصاب ۲۴ ساعته به راه انداختند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس،‌ در ادامه مخالفت‌های مردم یونان با سیاست‌های سخت‌گیرانه و ریاضتی اقتصادی،‌ کارکنان بخش‌های عمومی در این کشور اعتصاب 24 ساعته ترتیب دادند.

یونان همواره طی چند سال گذشته از یک سو با مخالفت‌های مردمی به دلیل وضعیت ناگوار اقتصادی و از سوی دیگر با فشار نهادهای بین‌المللی از قبیل اتحادیه اروپا و صندوق بین‌المللی پول برای در پیش گرفتن سیاست‌های ریاضتی روبرو بوده است و آنها برای اعطای کمک‌های مالی خواستار اجرای این سیاست‌ها شده‌اند.

در ادامه روند اعتراضات مردمی، امروز پنجشنبه اعتصاب سراسری ۲۴ ساعته‌ای در یونان کلید زده شد. اتحادیه کارگری ADEDY که از میان کارگران بخش‌های عمومی این کشور حدود ۵۰۰ هزار عضو دارد،‌ در اعتراض به سیاست‌های ریاضتی دولت فراخوان اعتصاب داده بود.

 آغاز اعتصاب سبب شده در روند انجام پرواز هواپیماها در یونان اختلال ایجاد شود و بیمارستان‌ها در این کشور هم با پرسنل ذخیره مجبور به سرویس‌دهی به بیماران شده‌اند.

معترضان به اقدامات اخیر دولت یونان در اصلاحات انجام شده در قبال سن بازنشستگی و همچنین مالیات در این کشور اعتراض دارند؛‌ اقداماتی که در راستای تلاش دولت برای اجرای سیات‌های ریاضتی مورد درخواست اتحادیه اروپا صورت گرفته است.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است