منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۰۷ بهمن ۱۳۹۴ - ۲۲:۱۶
شناسه خبر: 273872
گروه :خبر
hormoz

تحلیلگر صهیونیست، اقدام سپاه پاسداران در دستگیری تفنگداران نیروی دریایی آمریکا را که وارد حریم آبی ایران شده بودند، مایه ذلت و خواری آمریکا در برابر ایران دانست.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا،  گیل تماری خبرنگار شبکه 10 تلویزیون رژیم صهیونیستی در واشنگتن در این باره گفت: افسران عالی رتبه پنتاگون با مشاهده تصاویر اسارت ملوانان آمریکایی توسط سپاه، از خواری و ذلت نظامیان خود بسیار عصبانی شدند.
این در حالی است که دولت اوباما به “کانال دیپلماسی” بین کری و ظریف می بالد و مدعی است که رایزنی ها، بحران را از طریق کانال های دیپلماسی مهار کرد و اگر دیپلماسی ظریف و کری در کار نبود ممکن بود این بحرانه هفته ها بطول می انجامید.

اوباما هم با وجود تصاویر ذلت باری که از لحظه دستگیری نظامیان آمریکایی توسط سپاه منتشر شده است، از پایان خوش حادثه سخن می گوید.

تسفی یحز کیلی کارشناس مسائل خاورمیانه شبکه 10 تلویزیون رژیم صهیونیستی در این باره گفت: ایران درست پس از امضای توافق هسته ای با آمریکا، نظامیان این کشور را که وارد حریم آبی ایران شده بودند دستگیر کرد. این اقدام که در بحبوحه توافق هسته ای و لغو تحریمات صورت گرفت، بسیار جسورانه بود.

یحز کیلی تصریح کرد: ایران شیوه خاص خود را در خوار کردن نظامیان آمریکایی در این رویداد به نمایش گذاشت. ایران با این اقدام می خواهد نشان دهد که آمریکا، این گونه که گمان می رود، قدرتمند نیست.

وی افزود: این اقدام ایران پیامی مهمی برای متحدان امیرکا در منطقه یعنی عربستان بحرین و کویت در بر داشت.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است