منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۶:۲۵
شناسه خبر: 319826
گروه :خبر
756428

دنیس راس در گفتگو با روزنامه سعودی الحیات گفت: ایدئولوژی رهبر ایران تغییر نکرد و در توافق هسته ای تهدیدی برای این ایدئولوژی وجود دارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا؛  «دنیس راس»، مسئول بارز در سه دولت سابق آمریکا، در گفتگو با روزنامه سعودی «الحیات»، ضمن تشریح راهبرد آمریکا در نحوه دست یابی به توافق هسته ای با ایران به نحوه رفتار آمریکا در منطقه در برابر ایران پرداخت.

وی در این گفتگو با اشاره به راهبرد آمریکا در حصول برجام اظهار داشت: « برخلاف آنچه که برخی در دولت اوباما به آن امیدوار بودند؛ منطق توافق هسته ای این بود که فشار بر ایران زیاد شود و راه خروج برای آن باقی بماند، اگر بخواهیم این امر را بر رفتار ایران در منطقه تطبیق کنیم؛ می توانیم با افزایش هزینه رفتار (ایران در منطقه)، آن را تغییر دهیم».

این دیپلمات ارشد آمریکایی با اعتراف به عدم تغییر مواضع مقام معظم رهبری بعد از برجام در قبال آمریکا افزود: «ایران برای رفع تحریم ها توافق را پذیرفت. پس از آن رهبری موضعی سخت تر در برابر ما اتخاذ کرد».

راس که تا سال 2011 بر پرونده هسته ای ایران نظارت داشت، در رابطه با نحوه بهره برداری از برجام خاطر نشان کرد: «این توافق 15 سال (از تعلیق پیشرفت برنامه هسته ایران) برای ما فراهم می آورد و تا حدود زیادی بستگی به این مسئله دارد که چگونه از آن استفاده کنیم و توان بازدارندگی را بعد از انتهای مدت زمان آن افزایش دهیم».

لازم به ذکر است دنیس راس در گذشته مشاور وزیر امور خارجه آمریکا در امور خلیج فارس و همچنین مشاور هیلاری کلینتون وزیر خارجه سابق آمریکا بوده است. از جمله دیگر مسئولیت های وی می توان به نماینده ویژه واشنگتن در امور ایران و همچنین مسئولیت بررسی پرونده هسته ای ایران تا سال 2011 اشاره کرد.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی