منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۵ - ۱۷:۵۰
شناسه خبر: 306946
گروه :خبر
654983

ابراهیم رزاقی با بیان اینکه بیکاری و رکود اقتصادی موجود در جامعه نتیجه پیاده‌سازی سیاسیت‌های تعدیل اقتصادی است گفت: سه سال دولت تدبیر و امید اوج تعطیلی منابع تولیدی کشور و افزایش امکان واردات با استفاده از دلار ارزان قیمت است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا؛ ابراهیم رزاقی کارشناس مسائل اقتصادی با اشاره به اظهارات اخیر سیف رئیس بانک مرکزی گفت: تمام وقایع تاریخی ایران را اگر بررسی کنیم حتما ردی از حضور آمریکایی‌ها و انگلیسی‌ها خواهیم دید و تاریخ این را ثابت کرده که هرچند غربی‌ها لبخند می‌زنند اما هیچ‌گاه نمی‌شود به آن‌ها اطمینان کرد.

وی افزود: مسئولان بی‌توجه به قانون اساسی و اندیشه‌های امام(ره) و واقعیت‌های جهان بسیار شیفته وار سیاست‌های تعدیل اقتصادی را پیاده کرده‌اند.

کارشناس مسائل اقتصادی با بیان اینکه بیکاری و رکود اقتصادی موجود در جامعه نتیجه پیاده‌سازی سیاست‌های تعدیل اقتصادی است اظهار داشت: سه سال دولت تدبیر و امید اوج تعطیلی منابع تولیدی کشور و افزایش امکان واردات با استفاده از دلار ارزان قیمت بود.

رزاقی با اشاره به پیش‌بینی‌های رهبر معظم انقلاب در خصوص بدعهدی آمریکایی‌ها عنون کرد: اینکه امروز آقای سیف به این موضوعات اعتراف کرده است بد نیست اما سوالی که وجود دارد این است که آیا آقای سیف نمی‌توانست پیش از این بدعهدی آمریکایی‌ها را پیش‌بینی‌ کند و اینگونه بدعهدی آمریکایی‌ها را برای مردم بیان کند.

وی با بیان اینکه ما با مذاکره با آمریکایی‌ها از حیثیت بین‌المللی خودمان هزینه کردیم خاطرنشان کرد: آمریکایی‌ها پس از برجام روز به روز عرصه را تنگ‌تر کرده‌اند اما هنوز هم مسئولان ما خوش خیالی می‌کنند که آمریکا به تعهداتش عمل خواهد کرد.

کارشناس مسائل اقتصادی با بیان اینکه امروز ما باید از حالت انفعالی که داریم خارج شویم افزود: خارج شدن از این حالت انفعالی بعید به نظر می‌رسد و من فکر می‌کنم که آقای سیف جزء استثنائات در این زمینه است.

رزاقی ادامه داد: باید ببینیم که حالا آقای سیف کاری می‌کند که نشان بدهد مسئولان ما واقعا می‌خواهند مشکلات اقتصادی کشور را حل کنند. یعنی کاری کنند که سرمایه‌های اقتصادی ما صرف تولید شود و از دلار ارزان برای واردات خبری نباشد.

وی با بیان اینکه دلار ارزان یعنی نابود کردن تولید داخلی تصریح کرد: تولیدات داخلی ما امروز وابسته شده به واردات و حجم واردات به دلیل دلارهای ارزان به قدری بالا رفته که دیگر تولیدات داخلی ما در کارخانه‌ها خاک می‌خورد.

کارشناس مسائل اقتصادی با اشاره به اینکه برخی نه قانون اساسی را قبول دارند، نه اندیشه‌های اقتصادی امام‌(ره) و نه اندیشه‌ اقتصادی رهبر معظم انقلاب که همان اقتصاد مقاومتی است افزود: نمی‌شود به سادگی گفت که مسئولان ما از بدعهدی‌های آمریکایی‌ها بی‌خبر بودند، یعنی مسئول نمی‌تواند انقدر بی‌خبر باشد.

رزاقی ادامه داد: این یک برنامه‌ جهانی است که بخشی از آن در داخل پیاده می‌شود و برنامه این است که به مردم القا کنند که شما خودتان هیچ‌اید و برای پیشرفت به ما محتاج‌اید.

وی گفت: دولت‌های غربی به دنبال این هستند که همه‌ وابسته‌ به آن‌ها باشند و خط و خطوط آمریکایی‌ را در کشورها پیاده کنند. سیاست‌های تعدیل در هیچ کشوری موجب پیشرفت اقتصادی نشده است.

کارشناس مسائل اقتصادی با بیان اینکه آمریکایی‌ها گام به گام به سمت براندازی کشورمان قدم بر‌می‌دارند اظهار داشت: وقتی وضع کشور اینگونه است، معلوم می‌شود که یک نیرویی در کشور به وجود آمده که موافق شرایط موجود است و می‌خواهد که شرایط موجود ادامه پیدا کند.

رزاقی با بیان اینکه افرادی در جامعه ما رشد پیدا کرده‌اند که با ثروت خودشان وزیر و وکیل می‌خرند و در انتخابات ریاست جمهوری کمک می‌کنند که افراد رئیس جمهور شوند عنوان کرد: این افراد بزرگترین مخالف استقلال اقتصادی کشور هستند که این روند موجب از بین رفتن استقلال سیاسی کشور هم می‌شود.

وی گفت: امروز باید فضایی در جامعه ایجاد شود تا کسانی که محصول کارشان، شرایط امروز کشور را رقم زده از مسئولیت کنار گذاشته شوند.

کارشناس مسائل اقتصادی اظهار داشت: کسانی که به جای پیاده کردن قانون اساسی و اندیشه‌های اقتصادی امام، سیاست‌های تعدیل اقتصادی را پیاده کرده‌اند امروز باید محاکمه شوند.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است