منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۴ - ۱۶:۲۰
شناسه خبر: 239431
گروه :خبر
13940209000053_PhotoA

سخنگوی ائتلاف سعودی علیه یمن برای توجیه انتقاد دوستان عربستان درباره عدم موفقیت این ائتلاف در یمن گفت: عوامل زیادی موثر است از جمله زمین، طبیعت، آب‌ و هوا… البته کاری که ائتلاف ما در ۷ ماه در یمن کرد، ناتو در ۱۱ سال در افغانستان نکرده بود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، سرتیپ ستاد «احمد عسیری» سخنگوی ائتلاف نظامی عربستان علیه یمن، هفت ماه پس از آغاز عملیات هوایی، زمینی و دریایی علیه یمن، ناکامی عربستان را با حرف‌های تازه‌ای توجیه کرد.

عسیری در پاسخ به انتقاد دوستان خود که در یمن کاری از پیش نبرده‌اند، این ائتلاف را با ائتلاف تحت رهبری آمریکا در افغانستان و ناتو مقایسه کرد.

مقایسه ائتلاف عربستان در یمن و ائتلاف آمریکا و ناتو در افغانستان

عسیری این موضوع را که «نیروهای ائتلاف در آزادسازی تعز تاخیر کرده‌اند» رد و توجیه کرد که «اقدام نظامی تابع متغیرهای زیادی است» و «نیروهای ائتلاف در یمن، موفقیت‌هایی به دست آورده‌اند که بیش از 20 کشور عضو ائتلاف آمریکا به دست نیاورده‌اند».

این مقام نظامی سعودی توضیح داد: مثلا  آنچه ائتلاف (عربستان) در هفت ماه در یمن کسب کرد، نیروهای آمریکا و ناتو که بیش از 28 کشور هستند، در 11 سالی که در افغانستان بودند، کسب نکردند.

در حالی که عربستان پیش از این با تبلیغات فراوان از حمله به استان «مأرب» و «تعز» سپس اشغال «صنعاء»، پایتخت یمن خبر می‌داد، عسیری به «الوطن» عربستان مدعی شد: هیچ تأخیری در کار نظامی نیست. اصطلاح تأخیر با تعیین موعد زمانی در ارتباط است حال آنکه ما در ائتلاف، زمان معینی را برای آزادسازی (استان) تعز تعیین نکردیم. اما درباره اینکه گفته می‌شود (آزادسازی) نزدیک است، این امر، مخاطب قرار دادن ذهن (و افکار) نظامی است که جزئیات عملیات نظامی را می‌داند، زیرا ما [در یمن] فوتبال بازی نمی‌کنیم که در 90 دقیقه به پایان برسد.

عوامل ناکامی عربستان از زبان سخنگوی ائتلاف

این مقام نظامی عربستان در توجیه بیشتر ناکامی ائتلاف عربستان در یمن گفت: اقدام نظامی، اقدامی منظم و ترتیبی است که عوامل زیادی در آن مؤثر است.. از جمله زمین، موانع طبیعی، آب و هوا و نیروهای دشمن و همه اینها بر مسیر هر اقدام نظامی تاثیرگذار است. در نهایت باید بگویم که هر عملیات ما جدول زمانی محرمانه خود را دارد و آشکارا اعلام نمی‌شود تا فرصتی به دشمن داده نشود.

عسیری در پایان آرامش نسبی در جبهه‌های متعدد را اینگونه توجیه کرد که «اگر اقدام نظامی با آرامش انجام شود، این مزیت است نه عیب. چون سروصدا و بیانیه‌های رسانه‌ای کار مفیدی از پیش نمی‌برد و ما با تمرکز بالا روی تعز داریم کار می‌کنیم و حرف‌هایی شنیدیم از تأخیر در آزادسازی عدن و مأرب اما از حیث نظری باید گفت که اینها واقعیت ندارد.

عسیری در حالی از الفاظی مانند آزادسازی استفاده می‌کند، که سید حسن نصرالله دبیر کل حزب‌الله لبنان در آخرین سخنرانی خود گفت که اشغالگران در عربستان تحت پوشش رسانه‌ای خود، مفاهیم را تغییر می‌دهند و حمله به یمن را کمک به مردم یمن و اشغال شهرهای این کشور را «آزادسازی» می‌نامند.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند