منتشر شده در تاریخ: شنبه ۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۲:۱۵
شناسه خبر: 309375
گروه :خبر
422124935_83986

جمعى از جوانان قشمى حامى محیط زیست امروز با در دست داشتن پلاکارت با متن هاى مختلف خواستار توقف فروش سواحل زیباى قشم به بخش خصوصى شدند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛به نقل از پایگاه خبری قشم آزاد ، یکی جوانان معترض با بیان اینکه مسولان حق مردم را می خورند  اظهار داشت : این سواحل متعلق به آیندگان است و دخل و تصرف و فروش این سواحل توسط سازمان منطقه آزاد قشم خیانت به مردم این جزیره و کشور است زیرا سواحل جزو مکان هاى عمومى هستند و به هیچ عنوان کسى حق واگذارى آن رابه غیر ندارد و براى ساخت و ساز باید حریم ۶٠ مترى دریا حفظ شود .

 

422124935_83986

 

متاسفانه در منطقه آزاد قشم به این مهم توجه نمى شود و چون این سواحل از أموال بیت المال محسوب مى شود مى طلب مسئولین رده بالاى کشورى در این پرونده مهم ورود پیدا کنند و نگذارند که سواحل قشم فروخته شود واین حق مردم قشم و کشور است که دسترسى آسان به سواحل داشته باشند .

 

423823211_18970

 

چند سال پیش هم بخشى از ساحل طلایى واقع در ١٢ کیلومترى شهرقشم در جاده جنوبى به بخش خصوصى به صورت قطعى واگذار و فروخته شده است وطبق مصوبه هیات وزیران ، هیچ کس حق فروش و تصرف سواحل را در حریم ۶٠ مترى جزر و مد دریا را ندارد .

 

در عین ناباورى شهروندان قشمى براى دیدن و رفتن به ساحل خدا دادى مى بایستى براى هر نَفَر مبلغ ۵ هزارتومان پرداخت نمایند و اگر یک خانواده ١٠ نفرى بخواهد به این سواحل که به بخش خصوصى فروخته شده بروند مى بایستى مبلغ ۵٠ هزار تومان پرداخت کنند که واقعا دور از انصاف است .

 

طبق مصوبه هیات محترم وزیران این واگذارى ها خلاف قانون است که مسئولین در قشم به آن توجهى نکرده اند و نمى کنند و براى جبران هزینه هاى جارى ، سازمان به فروش زمین روى آورده است در صورتى که در زمان مدیرعاملى دکتر مشیرى ، مهندس ترکان مشاور رییس جمهور و دبیرشوراى مناطق آزاد تجارى و صنعتى کشورطى دستورالعملى ، جلو فروش و واگذارى زمین هاى قشم را گرفته بود ولى به یک باره ورق برگشت و بعد از برکنارى دکتر مشیرى از مدیر عاملى سازمان منطقه آزاد قشم ، فروش و واگذارى زمین هاى جزیره به بخش خصوصى آغاز شد و هم اینک نیز این واگذارى ها همچنان ادامه دارد .

 

زمین خواری یا فروش سواحل یکی یک پدیده نو ظهور است که در سالهای اخیر بخش عظیمی از سواحل جزیره زیبای قشم را نابود کرده و آن را به پاساژ و مکان های دیگر تبدیل کرده است .

 

انتهای پیام/ی

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور