منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۵ - ۱۶:۰۲
شناسه خبر: 306825
گروه :خبر
13950127000656_PhotoA

روز شنبه (دیروز) دانشجویان مصری در اعتراض به واگذاری دو جزیره تیران و صنافیر به عربستان تظاهرات کردند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، دانشجویان دانشکده مهندسی دانشگاه اسکندریه در شمال مصر روز شنبه (دیروز) در تجمعی به واگذاری دو جزیره تیران و صنافیر به عربستان اعتراض کردند.

دانشجویان در این تجمع اعتراضی شعار‌هایی در مخالفت با اقدامات «عبدالفتاح السیسی» رئیس جمهور مصر سر دادند و او را متهم به فروش .

بر اساس این خبر در پی تجمع اعتراضی دانشجویان نیروهای امنیتی در سراسر دانشگاه و خیابان‌های اطراف آن مستقر شدند و از خروج دانشجویان از دانشگاه جلوگیری کردند.

از سوی دیگر دانشگاه طنطا نیز شاهد تجمع اعتراضی دانشجویان بود و از خواسته خود برای مقابله با واگذاری جزایر مصری خبری دادند.

در سفر اخیر «محمد بن سلمان» پادشاه عربستان به مصر، توافقی صورت گرفت که نتیجه آن واگذاری دو جزیره تیران و صنافیر به عربستان بود؛ گرچه دولت مصر اعلام کرده بر اساس اسناد این دو جزیره متعلق به عربستان هستند؛ شهروندان مصری موج اعتراضی گسترده‌ای را برای مقابله با این مسأله آغاز کرده‌اند.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی