منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۳:۰۱
شناسه خبر: 292688
گروه :خبر
IM

خانه مطبوعات هرمزگان در بیانیه ای در اعتراض به تهدید امنیت رسانه ای و خبرنگاران استان،خطاب به رییس دانشگاه علوم پزشکی استان گفته شده است: کاش هدیه سفرآتی و قریب الوقوع وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به هرمزگان، با شکایت از یک خبرنگار برای جامعه رسانه ای استان معنا و تفسیر نمی شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از تابناک هرمزگان ؛ خانه مطبوعات هرمزگان در بیانیه ای در اعتراض به تهدید امنیت رسانه ای و خبرنگاران استان،خطاب به رییس دانشگاه علوم پزشکی استان گفته شده است: “کاش هدیه سفرآتی و قریب الوقوع وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به هرمزگان، با شکایت از یک خبرنگار برای جامعه رسانه ای استان معنا و تفسیر نمی شد”.

در متن این بیانیه آمده است:

“بسم الله الرحمن الرحیم

بیانیه خانه مطبوعات استان هرمزگان در اعتراض به تهدید امنیت رسانه ای و خبرنگاران استان

در شرایطی که پیروزی شکوهمند مردم فهیم در انتخابات هفتم اسفند ماه کام دوستداران آرمان های امام و رهبری معظم را شیرین و دشمنان انقلاب را مایوس کرد و مهر تاییدی دیگر بر اصرار ملت فهیم ایران باهدف تجدید بیعت با حضرت امام و مقام عظمای ولایت و همچنین توسعه همه جانبه به ویژه در حوزه های فرهنگی، اجتماعی و سیاسی بود، متاسفانه کماکان در گوشه و کنارعده ای که گویا هنوز در خواب بوده و یا خود را در برابر تغییرات گسترده به دست آمده در این حوزه ها به خواب زده اند، با بر نتابیدن انتقادات که ثمره و حاصل عملکرد آنهاست، دایره جسارت خود را تا شکایت و به دادگاه کشاندن فعالان رسانه ای و خبرنگاران پیش می برند؛ خبرنگارانی که دربرابردستگاه های عریض وطویل دولتی با آنهمه امکانات مالی و حقوقی، ابزاری برای دفاع از خود ندارند.

در نمونه اخیر دانشگاه علوم پزشکی استان و در فضایی که ملت خواهان همدلی و همزبانی است، گویا و آنچنان که هویداست، برخی پسماندهای دولت بحران برخلاف سیاست های نظام مقدس جمهوری اسلامی و شیوه حسنه دولت تدبیر امید در احترام به رسانه ها و افکار عمومی؛ راه و رسم بحران سازی را در پیش گرفته اند و به برهم زدن فضای مفاهمه و تعامل رسانه ها و دولت کمر همت بسته اند.

حال ما به عنوان یک تشکیلات صنفی می خواهیم از مدیران دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان بپرسیم که آیا غرض اصلی شما از شکایت قضایی از یک روزنامه نگار هرمزگانی به دلیل یک مطلب چند خطی که در فضای مجازی منتشر شده واقعا اعاده حیثیت از مجموعه تحت مدیریتتان است؟ آیا پنهان شدن پشت صدها پزشک خدوم و کادر درمانی و بیمارستانی و پرستاری و بهداشتی و مایه گذاشتن از اعتبار این عزیزان زحمتکش تنها راه بقای مدیریت هفت ساله شما بر دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان است؟

واقعا آیا صندلی مدیریت شما آنقدر متزلزل است که با یک انتقاد دلسوزانه که وظیفه ذاتی و حرفه ای خبرنگار است تنها راه را شکایت به مراجع قضایی دیده اید؟

خانه مطبوعات هرمزگان بر این باور است که همانطور که پزشکان عزیز و کادر درمانی مجموعه شما در راه خدمت به مردم از هیچ کوششی دریغ نمی کنند؛ روزنامه نگاران هم به عنوان وجدان بیدار جامعه وظیفه دارند کاستی ها را دیده و دلسوزانه به بوته نقد گذارند و شکایت قضایی شما از همکار روزنامه نگار و عضو این تشکل صنفی متاسفانه اهدافی فراتر از بقای شما را در نظر دارد و قطعا این رفتار شما موجب برهم خوردن امنیت رسانه ای و فضای بی بدیل آزادی بیان است که امروزه بحمدالله و به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی در استان ساری و جاری ست. ازآن جا که خطا در هیچ شغل وتخصصی غیرممکن نیست بهتر بود در مقابل به دادگاه کشاندن روزنامه نگاراقدام به روشنگری اذهان عمومی و شرح وضعیت واقدامات درمانی این از دست رفته در رسانه ها و فضای مجازی می کردید.

جناب آقای شکاری ادبیات دولت تدبیر و امید با آنچه در سال های قبل آموخته و بدان عمل کرده اید بسیار متفاوت است. تهدید و تحمیق امروزه در نزد مردم و افکار عمومی جای خود را به تکریم و نقد منصفانه داده است. این مردم دیگر نمی خواهند عده ای با بحران سازی های تصنعی اجازه بهره برداری به رسانه های بیگانه و معاند نظام ذکر این نکته ضروریست که اینگونه اقدامات تهدیدآمیز مغایر با سیاست های کلان نظام و دولت تدبیر و امید است و نتیجه ای جز دادن بهانه های احتمالی به دشمنان نظام است که متولیان امر در استان باید با حساسیت آن را بررسی و ریشه یابی و پیگیری کنند.

به جناب رییس دانشگاه علوم پزشکی موکدا توصیه می کنیم به جای تهدید و شکایت از افراد و رسانه ها که دلسوزانه منتقد وضعیت بهداشت و درمان استان هستند بیش از این از اعتبارجامعه خدوم پزشکی و پرستاری و کادر درمان و سلامت استان برای بقای خود هزینه نکند چرا که درنهایت این اقدامات آنچه مغفول می ماند حق مردم متین و صبور و نجیب هرمزگان است که حق دارند در امنیت و آرامش و سلامت از بهترین خدمات بهره ببرند.

جناب آقای شکاری کاش هدیه سفرآتی و قریب الوقوع وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به هرمزگان، با شکایت از یک خبرنگار برای جامعه رسانه ای استان معنا و تفسیر نمی شد.”

 

انتهای پیام/ی

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح پیشگیری از تنبلی چشم در میناب کلید خورد پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است