منتشر شده در تاریخ: شنبه ۰۱ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۷:۳۴
شناسه خبر: 321669
گروه :خبر
13941013000883_PhotoA

وزارت خارجه آمریکا به دلیل اشتباه در تهیه گزارش حقوق بشری از کشور مغرب، پس از انتقاد شدید مغربی‌ها، ناچار شد رسما عذرخواهی کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، دولت آمریکا از طریق سفارت خود در کشور مغرب رسما از دولت این کشور به دلیل اشتباه در تدوین گزارش سالانه حقوق بشری مغرب عذرخواهی کرد.

این اشتباه در درج نام «عبد اللطیف الحموشی»، رئیس دستگاه امنیت عمومی مغرب در گزارش وزارت خارجه آمریکا درباره وضعیت حقوق بشر در سال 2016 رخ داد.

این گزارش انتقاد شدید دولت مغرب از گزارش اخیر وزارت خارجه آمریکا درباره وضعیت حقوق بشر را به همراه داشت. رباط این گزارش را «افترا و دروغ» توصیف کرده بود.

پایگاه خبری «هسبرس» نوشت: وزارت خارجه آمریکا ذکر نام رئیس دستگاه امنیت عمومی مغرب در گزارش حقوق بشر خود را «خطای غیر عمد» و ناشی از تسلل در تهیه و تدوین گزارش بوده است.

این عذرخواهی به معنای تکذیب محکومیت خبرنگار مغربی به 4 ماه تعلیق به اتهام توهین به الحموشی است.

وزارت خارجه مغرب در این خصوص صحت واقعه را تکذیب و عنوان کرده بود که فرد مورد اهانت الحموشی نبوده است.

گزارش وزارت خارجه آمریکا درباره وضعیت حقوق بشر که آوریل گذشته منتشر شده بود، وضعیت حقوق بشر در مغرب را بشدت مورد انتقاد قرار داد اما رباط آن را اشتباه دانست و بشدت به آمریکا اعتراض و سفیر این کشور را احضار کرد.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است