منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۴ - ۹:۰۰
شناسه خبر: 269903
گروه :خبر
IMG10483166

استاندار هرمزگان نسبت به آنچه برخورد سلیقه‌های جناح خاص با موضوع انتخابات دانست به روند رد صلاحیت‌ها اعتراض کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز، جاسم جادری، استاندار هرمزگان در اولین واکنش انتخاباتی به روند نظارت بر انتخابات از سوی شورای نگهبان ضمن اعلام اینکه انتظار چنین برخوردی را نداشتیم ،گفت: مفهوم انتخابات حضور سلایق مختلف در یک فضای رقابتی است و نمی‌توان با چنین نگاه تنگ نظرانه‌ای به توسعه و پویایی کشور کمک کرد.
وی در اظهاری عجیب و خارج از ضوابط قانونی نظارت شورای نگهبان را برخورد تنگ نظرانه خوانده در حالی که استاندار به عنوان عالی‌ترین مقام اجرایی استان باید از اظهار نظری اینچنینی که فضای انتخابات را تحت تأثیر قرار می‌دهد پرهیز کند.
استاندار هرمزگان رد صلاحیت‌ها را تند و بر خلاف مصالح کشور دانسته و گفته است: رد صلاحیت‌ها با شعار مشارکت حد اکثری همخوانی ندارد.
قانون برای رد صلاحیت شده ها راهکار دارد و نامزدها در مدت تعیین شده باید اعتراض خود را برای بررسی مجدد تحویل شورای نگهبان دهند اما اینکه به جای نامزدها ، استاندار به عنوان مجری انتخابات داد اعتراض سر می دهد جای سوال دارد.
اینکه چه کسانی مد نظر استاندار هرمزگان بودند و رد صلاحیت شدند در اظهارات نماینده عالی دولت در هرمزگان به آن اشاره نشده اما آنچه واقعیت دارد این است که با نگاهی به افراد تأیید صلاحیت شده مشاهده می‌شود تمامی سلیقه‌ها و جناح‌ها در انتخابات پیش روی هرمزگان نماینده دارند هرچند ممکن است آنان نماینده مقام عالی استان نباشند.
از مدت‌ها پیش شایعات و واقعیاتی مبنی بر حساسیت استاندار هرمزگان نسبت به حفظ برخی مهره‌ها در فضای مجازی مطرح می‌شد و برخی مشاورین وی با ذکر نام از کاندیدی خاص حمایت کرده بودند و در سخنرانی جادری در بستک موضوع حمایت مردم از افراد همسو با سیاست‌های دولت مطرح شده بود اما این سخنان استاندار می‌تواند دلیل همه آن اما و اگرها را به خوبی بیان کند.

منبع دانا

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
آغاز رزمایش پدافند غیرعامل در شرق هرمزگان برگزاری رزمایش پدافند غیر عامل در میناب/ تصاویر برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است