منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۰۵ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۲۰:۱۷
شناسه خبر: 310007
گروه :خبر
13950205000767_PhotoA

احزاب آلمانی، حمایت ترکیه از مساجد در آلمان را زمینه‌ساز نفوذ دولت این کشور در آلمان می‌دانند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، روزنامه آلمانی «ولت‌آم زونتاگ» نوشت که در حال حاضر حدود 970 نفر مبلغ مذهبی در مساجد آلمان هستند که دولت ترکیه آنها را مورد حمایت مالی قرار می‌دهد. این افراد معمولا در یک دوره 5 ساله در آلمان اقامت می کنند.

بنابر این گزارش، احزاب آلمانی از این اقدام ابراز نارضایتی می‌کنند و سوسیال‌مسیحی‌ها می‌خواهند که حمایت مالی مساجد از خارج از کشور متوقف شود.

«سم اوزدمیر» رئیس حزب سبز در این مورد به روزنامه «ولت» گفت که در مساجد فعالیت‌هایی در جریان است که سرپوشی بر دست‌های دولت ترکیه در آلمان هستند و دولت ترکیه از این راه برای نفوذ حزب «عدالت و توسعه» – حزب حاکم ترکیه- در آلمان استفاده می‌کند. وی از دولت ترکیه خواست تا مسلمانان را آزاد بگذارد.

«فرانسیسکا گیفری»شهردار برلین از حزب سوسیال‌دموکرات هم گفت که چنینی اقدامی درست نیست. چرا که وقتی مساجد آلمان از خارج از این کشور مورد حمایت مالی قرار می‌گیرند در این صورت به ارزش های آلمان توجهی نخواهند کرد. «یواخیم هرمان» و «آندراس شویر»  از حزب سوسیال مسیحی از دیگر منتقدان این اقدام دولت ترکیه بودند.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
امام سجاد (ع)چراغ فروزان راه مردم است کودک کشی و نسل کوشی در یمن یک رخداد ظالمانه است دشمن در پی سلب معیار ما می توانیم از ملت ایران است/اقدامات انتظامی پلیسی باشد نه پلیس بازی خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان