منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۹:۰۵
شناسه خبر: 291407
گروه :خبر
13941210000058_PhotoA

اقدام فرانسوا اولاند در اعطای بالاترین نشان افتخار فرانسه به ولیعهد و وزیر کشور عربستان سعودی، با انتقاد شدید کاربران شبکه‌های اجتماعی در کشورهای غربی مواجه شده است.

 به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، یک رسانه‌ غربی در مطلبی با انتقاد از اعطای بالاترین نشان افتخار فرانسه به ولیعهد عربستان سعودی، برخی از واکنش‌های کاربران غربی در انتقاد از این اقدام را بازنشر داده است.

بنابر اعلام دفتر ریاست جمهوری فرانسه، «محمد بن‌نایف» ولیعهد و وزیر کشور عربستان روز جمعه گذشته در جریان سفر به پاریس با «فرانسوا اولاند» رئیس‌جمهور فرانسه در کاخ الیزه دیدار و بالاترین نشان افتخار فرانسه را از وی دریافت کرد.

 نشان لژیون دونور (Ordre national de la Légion d’honneur) بالاترین نشان افتخار کشور فرانسه است( جزئیات بیشتر).

در انتقاد از این اقدام، روزنامه «ایندیپندنت» در گزارشی با عنوان «فرانسوا اولاند “بی سر و صدا” بالاترین نشان افتخار فرانسه را به ولیعهد سعودی داد، نوشت: «همین دو ماه قبل بود که فرانسه در محکوم کردن اعدام‌های دسته‌جمعی در شب سال نو در عربستان سعودی، یکی از پرسر و صداترین‌ها بود».

این رسانه افزود: «دولت فرانسه در محکوم کردن اعدام‌های امسال در عربستان سعودی در بین کشورهای خارج از خاورمیانه، از جمله پرسر و صداترین کشورها بود».

اشاره این روزنامه انگلیسی به اعدام 47 نفر توسط عربستان سعودی در یک روز بود که یکی از قربانیان، آیت‌الله نمر باقر النمر رهبر شیعیان عربستان بود.

ایندیپندنت در ادامه نوشت :‌«پس از آنکه لژیون دونور بی سر و صدا به ولیعهد سعودی داده شد، فرانسه به کم ارزش کردن بالاترین افتخار ملی خود متهم شده است. با این حال حدود دو ماه پس از این قضیه، رئیس‌جمهور فرانسوا اولاند پر افتخارترین جایزه کشورش را به محمد بن نایف ولیعهد سعودی داد».

در ادامه این گزارش به برخی انتقادات تند کاربران شبکه‌های اجتماعی در غرب نسبت به این اقدام فرانسه اشاره شده است.

یکی از کاربران غربی نوشت: «خوب آیا این روزها، لژیون دونور هم فروشی است؟».

یکی دیگر از کاربران در کشورهای غربی اینگونه انتقاد خود را از اقدام اولاند ابراز کرد: «فرانسه لژیون دونور را بی ارزش کرد» و دیگری تصریح کرد:  «روز خجالت زدگی برای فرانسه».

از بین انتقادات از اقدام اخیر فرانسوا اولاند در اعطای نشان افتخار به بن نایف سعودی، یکی از کاربران غربی این اقدام را «تهوع‌آور» خواند.

یکی دیگر از انتقادات شدید از اقدام فرانسه اینگونه ابراز شده است: «این اقدام قابل تردید و سوال است که چرا کسی از سوی عربستان سعودی که کشوری برده است، نشان لژیون دونور داده می‌شود؟ موضوع پول است؟»

از جمله انتقادات دیگر به اقدام فرانسه آمده است: «اگر شما از فرانسه تسلیحات بخرید و مردم بیگناه در یمن را بکشید، شما می‌توانید به این مدال افتخار برسید».

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور