منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۵ - ۱۳:۰۵
شناسه خبر: 338490
گروه :خبر
13950422000163_PhotoA
 

اعتراضات ضد تبعیض نژادی در آمریکا ادامه دارد

اعتراضات مردمی در جورجیا با وجود نیروهای امنیتی و پلیس+عکس

با وجود گذشت چند روز از آغاز تجمعات مردمی علیه تبعیض نژادی در شهرهای مختلف آمریکا و دستگیری‌های گسترده معترضان، اعتراضات به این پدیده ضد بشری همچنان ادامه دارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، با وجود حضور گسترده نیروهای امنیتی پلیس آمریکا و دستگیری‌های حاضران در تجمعات علیه تبعیض نژادی در شهرهای مختلف آمریکا، همچنان صدای اعتراض معترضان از مناطق مختلف به گوش می‌رسد.

از هفته گذشته و به دنبال کشته شدن دو سیاه پوست آمریکایی به ضرب گلوله نیروهای پلیس آمریکا، اعتراضات علیه تبعیض نژادی بار دیگر مردم این کشور را به خیابان‌های شهرهای مختلف کشانده است.

در ادامه سریال حضور مردم در تظاهرات علیه تبعیض نژادی حالا ایالت جورجیا شاهد تجمع گسترده معترضان است و مناطق مختلف آتلانتا، پایتخت این ایالت به محل تجمع معترضان تبدیل شده است.

نکته جالب توجه تجمع تظاهرات‌کنندگان در آتلانتا، حضور تعداد زیادی از معترضان در برابر منزل «ناتان دیل» فرماندار ایالت جورجیا است.

معترضان به تبعیض نژادی با وجود حضور پررنگ نیروهای پلیس و خطر درگیری و بازداشت توسط نیروهای امنیتی، خود را به مقابل منزل فرماندار رساندند. برخی از معترضان هم اقدام به بست نشستن در خیابان‌های نزدیک منزل فرماندار جورجیا کردند.

نیروهای پلیس آمریکا در آتلانتا، مرکز ایالت جورجیا ضمن تلاش برای متفرق کردن معترضان، مدیریت بحران را در پیش گرفتند.

به همین منظور «جورج ترنر» رئیس پلیس آتلانتا به همراه شهردار با حضور در جمع معترضان که رهبری آنها را گروه «جان سیاهان اهمیت دارد» در دست دارد، از آنها خواسته به «مذاکره و گفتگو» روی بیاورند.

گفته می‌شود رئیس پلیس آتلانتا موفق شده رضایت چند تن از رهبران تجمع اعتراضی را برای مذاکره و گفت وگو جلب کرده و آنها در یک ون حفاظت شده توسط نیروهای پلیس، گفتگو کردند.

از سوی دیگر خبر رسیده که نیروهای پلیس پیش از مذاکره رئیس پلیس و شهردار، نیروهای امنیتی تعدادی از معترضان را بازداشت کرده بودند و یکی از محورهای مذاکره، آزادی معترضان بوده است.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی