منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۴ - ۱۳:۲۵
شناسه خبر: 251331
گروه :خبر
13940805000251_PhotoA

نامزد پیشتاز جمهوریخواهان در مبارزات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ در تازه‌ترین اظهارات جنجالی خود خواستار ممنوعیت ورود تمامی مسلمانان به خاک آمریکا شد که این اظهارنظر حتی صدای هم حزبی‌ها و دموکرات‌ها را هم درآورده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، واکنش‌ها به اظهارنظر ضد اسلامی و نژادپرستانه تازه نامزد پیشتاز جمهوریخواهان در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا تا بدان جا پیش رفته که حتی هم حزبی‌های او هم مجبور به انتقاد از «ترامپ» شدند.

دونالد ترامپ، نامزد جنجالی انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا روز دوشنبه(دیروز) خواستار جلوگیری از ورود تمامی مسلمانان به خاک کشور آمریکا شده است.

این تاجر میلیاردر آمریکایی که اخیرا چندین بار اظهارات نژادپرستانه‌ای علیه مسلمان‌ها مطرح کرده، با ادعای اینکه عده زیادی از مسلمان‌ها از آمریکایی‌ها نفرت دارند ورود آنها را به منزله حملات بیشتر در خاک کشورش دانسته است  (جزئیات بیشتر).

وقاحت و نژادپرستانه بودن این اظهارات به حدی بود که حتی جمهوریخواهان و دموکرات‌ها هم به اظهارات اخیر «دونالد ترامپ» واکنش نشان داده و از آن انتقاد کردند.

«جب بوش» برادر رئیس‌جمهور سابق آمریکا و نامزد جمهوریخواه در واکنش به این اظهارات نامزد پیشتاز این حزب گفت که «دونالد ترامپ با اختلال مشاعر روبرو است و پیشنهادات او طرح‌های جدی نیستند».

«کریس کریستی» فرماندار نیوجرسی و دیگر نامزد جمهوریخواه که خود چندی پیش گفته بود «حتی کودکان یتیم سوری را نباید به آمریکا راه دهیم»، در واکنش به اظهارنظر رقیب خود گفت: «افرادی در این رقابت هستند که اهمیتی به قوانین نمی‌دهند. نیاز نیست مسلمانان را از ورود به کشور منع کنیم».

«لیندسی گراهام» سناتور کارولینای جنوبی و دیگر نامزد جمهوریخواه هم گفت: «همه نامزدهای ریاست جمهوری باید کار درست را انجام داده و بیانیه و اظهارنظر دونالد ترامپ را محکوم کنند».

از سوی دیگر، دموکرات‌ها هم به اظهارات نامزد پیشتاز جمهوریخواهان واکنش نشان دادند.

هیلاری کلینتون وزیر خارجه سابق آمریکا تصریح کرد: «این(اظهارات) سزاوار سرزنش، متعصبانه و تفرقه‌افکنانه است. دونالد ترامپ! تو متوجه نیستی. (ممنوعیت ورود مسلمانان به آمریکا) امنیت ما را کمتر می‌کند».

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است