منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۵:۵۸
شناسه خبر: 291777
گروه :خبر
13941218000558_PhotoA

«جاستین ترودو» نخست‌وزیر کانادا در یک مصاحبه در پاسخ به سؤالاتی درباره ایران، مواضع اوتاوا در قبال ازسرگیری روابط دیپلماتیک با تهران، حقوق بشر و تروریسم را تکرار کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، نخست‌وزیر لیبرال کانادا در یک مصاحبه ضمن تاکید مواضع خودش را درباره ازسرگیری روابط با ایران،‌برجام و موضع تکراری و ادعایی اوتاوا در قبال حقوق بشر را ابراز کرد.

«جاستین ترودو» نخست‌وزیر کانادا که از زمان روی کار آمدن، موضعی متفاوت از دولت قبل در قبال سیاست خارجه گرفته، روز گذشته نظرش را در خصوص نحوه تعامل با رژیم صهیونیستی و ازسرگیری روابط با ایران، بیان کرد(جزئیات بیشتر).

 او با سوالی درباره تصمیم دولتش برای لغو تحریم‌های ایران در چارچوب اجرای برجام و همچنین آغاز فرایند ازسرگیری روابط دیپلماتیک اوتاوا با تهران مواجه شد؛ تصمیمی که با انتقاد شدید حزب اپوزیسیون و محافظه‌کار کانادا مواجه شده است.

ترودو با بیان آنکه «کانادا دارد دقیقا سیگنال درستی می‌فرستد»، از تصمیم دولت خود دفاع کرد. او البته اینگونه ادعا کرد که کانادا به تعامل با کشورهایی که «تهدیدی برای امنیت منطقه‌ای و جهانی هستند»، نیاز دارد.

او افزود: «شما برای اعمال فشار، به فرصت‌هایی نیاز دارید تا به آنها بگویید کجا اشتباه می‌کنند و کار اشتباهی انجام می‌دهند و همچنین بگویید که آنها چطور انجام اقدامات درست را آغاز کنند».

نخست‌وزیر کانادا برجام را «یک گام عالی» برای متوقف کردن برنامه سلاح‌های هسته‌ای ایران خواند و البته مدعی شد که هنوز کارهای زیادی برای پرداختن به حمایت تهران از تروریسم و نقض حقوق بشر باید انجام شود.

ترودو ضمن بیان اینکه امیدوار است بازگشایی سفارت کانادا در تهران را شاهد باشد، تاکید کرد که ازسرگیری روابط دیپلماتیک دو کشور یک فرایند بلندمدت است که تازه شروع شده است.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی