منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۵ - ۱۱:۴۶
شناسه خبر: 358285
گروه :خبر
img12565982

بیکاری و درخواست شغل یکی از مهم ترین مطالبات مردم هرمزگان از مسئولان است که تاکنون اقدامات مسئولان برای حل بحران بیکاری جوانان تنها ارائه آمارهای گوناگون از بیکاری و هشدار درباره افزایش چشمگیر تعداد بیکاران است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛مشکل اشتغال به عنوان بزرگترین معضل در استان اقتصادی هرمزگان پیش روی مردم و مسئولان استانی قرار گرفته است و امیدها برای تدبیر دولت وگشایش قفل بیکاری و بهبود موقعیت شغلی جوانان در هرمزگان بی سرانجام بوده است.

احمد مرادی، نماینده مردم هرمزگان در مجلس با بیان اینکه اشتغال اولویت اول استان هرمزگان است، گفت:از 150 نفر نیرو که جذب وزارت نفت شده است فقط پنج نفر از آنان هرمزگانی هستند و در آموزش و پرورش هم وضع بدین‌گونه است که جوانان بومی و ماندگار هرمزگان همچنان بیکار و بلاتکلیف مانده‌اند.

وی با اشاره به اینکه در هرمزگان ظرفیت‌هایی هست که نباید کسی از آن غافل باشد اما متاسفانه هنوز بیکاران زیادی داریم،افزود:مدیران دستگاه‌های اجرایی باید به خود بیایند و با تمام توان اشتغال در هرمزگان را سر و سامان دهند تا شاهد رونق کسب و کار و اشتغال پایدار در هرمزگان باشیم.

جاسم جادری، استاندار هرمزگان با بیان اینکه ظرفیت ها و امکانات این استان در بسیاری موارد از سایر استان ها بیشتر است، عنوان کرد:براساس اعلام وزارت کار، سال گذشته 700 هزار شغل در کشور ایجاد شد که بخش عمده آن در صنایع خدماتی مولد و کوچک بوده است اما کشور ما ظرفیت خوبی برای هزار میلیارد دلار سرمایه گذاری در طول 20 سال آینده دارد که این سرمایه گذاری ها می تواند 9 میلیون شغل در کشور ایجاد کند.

جادری خواستار استفاده از نیروهای بومی و ماندگار هرمزگان در پروژه های در حال اجرا در استان شد و اظهار داشت: اولویت اشتغال در پروژه های عمرانی و سرمایه گذاری که در استان اجرا می شود باید برای نیروهای بومی و ماندگار هرمزگان باشد و این سرمایه گذاری ها باید به رفع مشکل بیکاری در استان کمک کند.

وی بر لزوم استفاده از کالا و خدمات درون استان در اجرای پروژه ها تاکید کرد و گفت: با این کار چرخش مالی در بازار ایجاد می شود که موجب رونق اقتصادی خواهد شد.

سید مصطفی ذوالقدر نماینده مردم هرمزگان در مجلس معضل بیکاری را زنگ خطری برای جامعه دانست و تصریح کرد:به عنوان نماینده منتخب مردم هرمزگان روزانه شاهد مراجعه تعداد زیادی جوان جویای هستیم که نبود زمینه اشتغال و بیکاری درد مشترک تمام مردم شده است.

نماینده مردم شهرستان های رودان، میناب، سیریک جاسک و بشاگرد با بیان اینکه با واگذاری شرکت های بزرگ در استان به بخش خصوصی امکان اشتغال برای جوانان ما وجود ندارد، ادامه داد:هرمزگان از استان های نفتی کشور است که با این وجود از ابتدا تا کنون حتی یک نفر از جوانان ما جذب این شرکت نشده اند در مقابل نیز شاهد حضور نیروهای غیر بومی از سایر استان ها بوده ایم.

ذوالقدر معضل بیکاری را زنگ خطری برای جامعه دانست و تصریح کرد:به عنوان نماینده منتخب مردم هرمزگان روزانه شاهد مراجعه تعداد زیادی جوان جویای هستیم که نبود زمینه اشتغال و بیکاری درد مشترک تمام مردم شده است.

هاشمی تختی ،نماینده بندرعباس در مجلس با بیان اینکه چالش بیکاری یکی از عمده‌ترین مسائل و مشکلات پیش‌روی جامعه ماست، اضافه کرد: دولت و مجلس در مورد ضرورت ایجاد دست کم سالانه 800 هزار تا یک میلیون شغل هم نظر هستند اما تحقق این میزان از اشتغال به عوامل متعددی وابسته است که زمینه‌سازی برای آن به همت عالی وزارتخانه‌ها و دستگاه‌ها وابسته است.

از سویی منصور آرامی،عضو هیأت عامل و معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع سازمان بنادر کشور بیکاری را از معضلات اساسی کشور و دغدغه رهبر انقلاب و مسئولان کشوری دانست،گفت:گرفتاری چندین سال اخیر مانند تحریم ها مشکلاتی را در بخش صنعت را ایجاد کرده که موجب افزایش نرخ بیکاری در جامعه شده است لذا دولت باید برای رفع مشکل بیکاری در جامع بر طبق برنامه ریزی ها در حوزه های مختلف فعالیت کند.

آرامی ریشه قاچاق کالا در استان های مرزی و ساحلی را بیکاری معرفی  کرد و افزود:پدیده قاچاق سازمان یافته آسیبی جدی برای اقتصاد کشور است که به صورت گسترده و کلان در حال انجام است و نیازمند برخورد جدی دستگاههای نظارتی دارد.

هاشمی نخل ابراهیمی، نمایند سابق هرمزگان در مجلس  با اشاره به نبود امنیت شغلی در استان بیان کرد: مقامات استان و نمایندگان باید پیگیر وضعیت اشتغال کارگران هرمزگانی باشند و براساس قوانین و مقررات اقدام کنند

وی تصریح  کرد: نیروهای کار استان نباید در رقابت نابرابر با نیروهای سایر استان ها قرار بگیرد و دیدگاههای شخصی در اشتغال لحاظ نشود.

 

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است