منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۶:۰۲
شناسه خبر: 222682
گروه :خبر
13940631000297_PhotoA

فرماندهان نیروهای مسلح کشورمان در حاشیه رژه 31 شهریور بر حمایت از کشورهای محور مقاومت تاکید کردند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، رژه نیروهای مسلح کشورمان بمناسبت سی‌وپنجمین سالگرد آغاز دفاع مقدس، صبح امروز سه‌شنبه در جوار حرم ملکوتی امام خمینی(ره) برگزار شد.

در این رژه یگان‌های نمونه ارتش، سپاه، نیروی انتظامی و بسیج از مقابل جایگاه عبور کردند و بخشی از توان خود را به نمایش گذاشتند.

در حاشیه این مراسم فرماندهان نیروهای مسلح با حضور در جمع خبرنگاران به سوالات آنان پاسخ دادند.

* فیروزآبادی: جمهوری‌خواهان مرتجعانی هستند که می‌خواهند به دوران بوش دیوانه بازگردند

سرلشکر حسن فیروزآبادی رئیس ستاد کل نیروهای مسلح، با اشاره به وضعیت نیروهای مسلح گفت: امروز نیروهای مسلح به واسطه پشتیبانی مردم و رهبر انقلاب در بهترین وضعیت و آمادگی قرار دارند.

وی با بیان اینکه نیروهای مسلح، نیروهای زنده، بانشاط و دارای رشد پایندگی هستند، افزود: ما هر روز فناوری جدیدی را به ثمر خواهیم رساند.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ادامه داد: نیروهای مسلح ایران، آماده دفاع همه‌جانبه از مرزهای جغرافیایی و اعتقادی هستند. با پشتیبانی ملت آماده دفاع همه‌جانبه از مرزها هستیم.

سرلشکر فیروزآبادی تهدیدات برخی کشورها و آمریکایی‌ها علیه ایران را تو خالی دانست و گفت: البته برخی نیز از روی ترس مردم جیغ می‌زنند. در این شرایط باید گفت تهدیدی متوجه ملت ایران نیست.

وی اضافه کرد: هر کسی که دُرّ گران‌بهایی دارد برای حفظ آن تلاش می‌کند و ملت ایران نیز به رهبری امام خامنه‌ای از این داشته‌ها دفاع خواهد کرد.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با بیان اینکه این ملت و رهبری نیاز به دفاع همه‌جانبه دارند، اظهار داشت: در دکترین دفاعی ما، دفاع از ملت‌های مسلمان و آزاده جهان اصل مسلمی است، امروز دست آمریکا، اسرائیل و انگلیس در دست تروریست‌های منطقه است.

سرلشکر فیروزآبادی در ادامه تروریست‌های منطقه را سرانگشتان قدرت‌های جهان دانست و گفت: ما که خواهان مبارزه با استکبار هستیم، باید در مقابل سرانگشتان آنها در منطقه نیز ایستادگی کنیم.

وی تصریح کرد: همه کشورهای منطقه بدانند که آمریکا، اسرائیل و انگلیس پشتیبان تروریست‌ها هستند.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در بخش دیگری از سخنانش در پاسخ به این سوال که جمهوری‌خواهان در آمریکا برجام را کاغذپاره خوانده‌اند و ایران را نیز تهدید نظامی کرده‌اند، نظر شما در این رابطه چیست، گفت: آنها آدم‌های مرتجعی هستند و می‌خواهند به شرایط دوران ریاست جمهوری بوش دیوانه بازگردند. بوش تمام تلاش خود را کرد تا به ایران حمله کند اما نتوانست.

سرلشکر فیروزآبادی با بیان اینکه آمریکا معتقد است که می‌تواند حمله را آغاز کند، اما نمی‌تواند پاسخگوی پاسخ‌های احتمالی آن باشد، افزود: جمهوریخواهان اگر بخواهند راه بوش را ادامه دهند، نمی‌توانند با ایران وارد جنگ شوند. جنگ برای آنها حاصلی نخواهد داشت زیرا جمهوری‌خواهان فقط شعار توخالی می‌دهند.

* صالحی: هیچ نوع محدودیتی درسیستم موشکی نخواهیم داشت/ اسرائیل فقط پارس می کند

سرلشکر عطاءالله صالحی فرمانده کل ارتش در گفت‌وگو با خبرنگار دفاعی خبرگزاری فارس با بیان اینکه اسرائیل فقط پارس می‌کند اما هرچه تجهیزات هم به او بدهند آنها را نابود می‌کنیم، گفت: قول می‌دهیم این کار انجام شود.

وی در پاسخ به سؤالی در خصوص همکاری ایران و روسیه اظهار داشت: ما در کمک به مقاومت با هیچکس گره نخورده‌ایم و کار خود را می‌کنیم، روسیه در قالب قراردادهایی به هم پیمانان خود کمک می‌کند و ما هم به روش خودمان عمل می‌کنیم.

فرمانده کل ارتش در خصوص نابودی رژیم صهیونیستی نیز اظهار داشت: ما خوشحالیم که در خط مقدم فرمایش رهبری در نابودی رژیم صهیونیستی باشیم. آنها هنوز در حالی که در مواجهه مستقیم با ما نیستند از کسانی که ما از آنها حمایت می‌کنیم ضربه خورده‌اند و اگر جسارت مستقیم به ما کنند نابودیشان سریع‌تر خواهد شد.

وی در خصوص مقابله با گروهک‌های تروریستی منطقه از جمله داعش و میزان احتمال همکاری ایران با آمریکا در این رابطه ضمن رد این موضوع گفت:‌ آمریکا اداره‌کننده داعش است و ما با داعش مقابله می‌کنیم بنابراین هیچ همکاری نمی‌توانیم داشته باشیم.

وی در پاسخ به این سؤال که با توجه به مسائل مطرح شده در قطعنامه در خصوص تحریم موشکی و لغو فعالیت‌ها نظر شما چیست، پاسخ داد: آنچه در رسانه‌ها مطرح می‌شود با مسائل تکنیکی که نمایندگان کشورمان در مبارزه‌ای دیپلماتیک به آن دست یافتند تطبیق ندارد و نوعی شیطنت رسانه‌ای است.

سرلشکر صالحی تاکید کرد: در سیستم موشکی هیچ نوع محدودیتی نخواهیم داشت و در این خصوص هیچ نوع دسترسی نیز به کسی نخواهیم داد.

*حاجی زاده: ایران همواره در کنار مقاومت خواهد بود/ اجازه تحرک به هیچ دشمنی را نخواهیم داد

سردار امیر علی حاجی زاده فرمانده نیروی هوا فضای سپاه با بیان اینکه ایران همواره در کنار مقاومت بوده و خواهد بود و چگونگی عملکرد آن در میدان نشان داه می‌شود گفت: رزمایش موشکی به زودی برگزار می‌شود و اجازه تحرک به هیچ دشمنی را نخواهیم داد.

وی خصوص توانمندی موشکی ایران در مواجه به تهدیدات گفت: ایران هیچگاه شروع کننده هیچ تهاجمی نبوده اما در مقابل تهدیدات مقتدرانه می‌ایستد و از خود دفاع می‌کند و هیچ تعارفی هم با کسی ندارد.

* پوردستان: با عراق و سوریه همکاری نظامی داریم

امیراحمدرضا پوردستان فرمانده نیروی زمینی ارتش اظهار داشت: ما با کشورهای دوست از جمله عراق و سوریه همکاری داریم و اگر آنها کمک‌های نظامی از ما بخواهند حاضریم به آنها بدهیم و از آنها پشتیبانی کنیم.

پوردستان همچنین در پاسخ به سوالی مبنی براینکه آیا پس از توافق ایران و 1+5، ایران با ائتلاف علیه داعش همکاری می‌کند یا خیر؟ گفت: بعد از قطعنامه و برجام همچنان ادبیات مسئولین آمریکایی مانند قبل است و در این صورت فاصله‌ها بیشتر می‌شود.

وی افزود: پس از برجام، آمریکایی‌ها سعی کردند از طریق کشورهای اروپایی جای پایی برای خودشان در ایران پیدا کنند.

فرمانده نیروی زمینی ارتش همچنین در پاسخ به این سوال که ارزیابی شما از گروهک‌های تروریستی و تهدیدشان برای ایران چیست، گفت: ما روی آنها اشراف کامل داریم، چه در عراق و چه در افغانستان بر روی آنها مسلط هستیم.

امیر پوردستان گفت: اگر از مرز 40 کیلومتری را که مشخص کرده‌ایم بخواهند  عبور کنند با پاسخ تند ما مواجه می‌شوند.

وی در پایان با بیان اینکه ما لحظه به لحظه اقدامات گروهک‌های تروریستی را رصد می‌کنیم، گفت: اگر آنها اقدامی کنند، حتما پاسخ تندی را از جانب ایران دریافت خواهند کرد.

*فدوی: آمریکا در خلیج‌فارس مطیع و در موضع انفعال است/ حق حاکمیت خود را با قدرت اعمال می‌کنیم

دریادار علی فدوی فرمانده نیروی دریایی سپاه اظهار داشت: قدرت نظامی جزوی از قدرت اسلامی است که به بازدارندگی رسیده است.

وی افزود: آمریکا می‌داند در ازای جنگ و شلیک گلوله در خلیج‌فارس ضررش برای آنها به هیچ وجه قابل مقایسه با نفع آن نیست.

فرمانده نیروی دریایی سپاه تاکید کرد:‌آمریکا در خلیج‌فارس مطیع و در حال انفعال است و ما حق حاکمیت خود را در خلیج‌فارس با قدرت اعمال می‌کنیم.

فدوی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری مبنی براینکه اسرائیل در 25 سال آینده وجود نخواهد داشت گفت: ذات اسرائیل این است که از بین برود.

وی همچنین در خصوص شعار مرگ بر آمریکا گفت: این شعار به عنوان نمادی از مقابله با ظلم‌ها و مصیبت‌هایی است که آمریکایی‌ها نه تنها به ما بلکه به مظلومین جهان روا داشتند.

فدوی با بیان اینکه دائما باید بر قدرت و آمادگی خود بیفزاییم گفت: گاها گزینه‌های مختلف روی میز آمریکا و سخنان بی‌پایه مسئولین اسرائیلی علیه ایران مطرح می‌شود اما آمریکا، رژیم صهیونیستی و هر اتحادی بین مستکبرین در شرایط تهدید جمهوری اسلامی نیست.

* سیاری: خط تولید ناوشکن‌های نیروی دریایی توسعه یافته است

امیر دریادار حبیب‌الله سیاری فرمانده نیروی دریایی ارتش در پاسخ به سؤالی درباره توانمندی‌های این نیرو برای حضور قدرتمند در آب‌های آزاد و دفاع از منافع جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: ما برای این منظور باید خط تولید ناوشکن‌ها و شناورهای رزمی خود را توسعه دهیم که این امر محقق شده و شناورهایی نظیر ناوشکن سهند، شیراز و ناو موشک‌انداز کلاس سینا در دست ساخت است.

وی حضور نیروی دریایی در آب‌های آزاد را نشان‌دهنده اقتدار جمهوری اسلامی دانست و افزود: نیروی دریایی با تکیه بر متخصصین و دانشمندان داخلی خود هیچ محدودیتی برای تأمین نیازهایش ندارد و سامانه‌ها و تجهیزات بومی به دفعات در رزمایش‌های مختلف تست شده‌اند.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند