منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۰۴ فروردین ۱۳۹۵ - ۱۴:۴۹
شناسه خبر: 297205
گروه :خبر
13940601000472_PhotoA

نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: اظهارات روحانی مبنی بر آغاز برجام دو و سه یک انحراف است و باید به این امر توجه کنیم که هنوز برجام یک موفقیت‌آمیز نبوده که بخواهیم برجام دو و سه را که معنایی هم ندارند، اجرا کنیم.

 به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، اسماعیل کوثری به تشریح دلایل انتخاب شعار سال با عنوان اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل توسط مقام معظم رهبری پرداخت و گفت: رهبر معظم انقلاب تاکیدات بسیار زیادی را برای اقتصاد مقاومتی انجام دادند اما دولت و مجلس در زمینه اقتصاد مقاومتی کار جدی انجام نداده و قدمی برای عملیاتی شدن آن برنداشتند و به دلیل آنکه اقدامی در زمینه اجرایی شدن اقتصاد مقاومتی انجام نشد، ایشان در شعار امسال بر عملیاتی کردن آن به طور جدی تاکید کردند.

وی با بیان اینکه خطاب مقام معظم رهبری در زمینه اقتصاد مقاومتی به دولت است، گفت: دولت در مقام قوه مجریه باید در اجرایی شدن اقتصاد مقاومتی بکوشد و قوای دیگر نیز در این زمینه باید به دولت کمک کنند و مقام معظم رهبری در شعار امسال از دولت می‌خواهد که اقتصاد مقاومتی را اولویت اول خود قرار دهد.

کوثری تصریح کرد: از طرفی فرمان مقام معظم رهبری مبتنی بر تاسیس قرارگاه عملیاتی برای اقتصاد مقاومتی بود که بدین معناست که اقتصاد مقاومتی به طور جدی عملیاتی و وضعیت بیکاری، اشتغال در کشور حل شده و تولید فعال شود.

کوثری با اشاره به سخنان روحانی درباره اجرایی شدن برجام دو و سه، خاطرنشان کرد: اظهارات روحانی مبنی بر آغاز برجام دو و سه یک انحراف است و باید به این امر توجه کنیم که هنوز برجام یک موفقیت‌آمیز نبوده است که بخواهیم برجام دو و سه را که معنایی هم ندارند، اجرایی کنیم.

وی ادامه داد: بهتر است مسئولان دولتی خوش‌بینانه با قضایا برخورد نکنند که مردم گمان کنند برجام یک موفقیت‌آمیز بوده است و باید اکنون به سراغ برجام دو و سه برویم؛ ما تنها به تعهدات خود عمل کرده‌ایم اما طرف مقابل بدعهدی خود را در این زمینه نشان داده است.

این نماینده مجلس شورای اسلامی در پایان با انتقاد از اظهارات برخی مسئولان دولتی مبنی بر اینکه اگر برجام انجام نمی‌شد جنگ راه می‌افتاد، تصریح کرد: این یک دروغ محض است که برخی مسئولان دولتی آن را مطرح کردند.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح ابلاغ الکترونیکی قضایی در میناب اجرا می شود هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر