منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۷:۰۵
شناسه خبر: 219075
گروه :خبر

مشاور فرمانده نیروی قدس سپاه گفت: شهدای مدافع حرم از مظلوم‌ترین شهدای انقلاب بوده و تحت امر ولایت عمل کردند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، سردار رونده با اشاره به ارزش والای شهدای مدافع حرم در نظام جمهوری اسلامی اظهار داشت: انقلاب اسلامی برای تحقق اهداف خود شهدای زیادی را نثار کرده است و شهدای مدافع حرم به دور از وطن خویش مظلومانه به شهادت رسیده‌اند.
وی ادامه داد: شهدای مدافع حرم از مظلوم‌ترین شهدای انقلاب بوده و اجرشان از شهدای جنگ تحمیلی نیز بیشتر است.
مشاور فرمانده سپاه قدس با اشاره به جایگاه والای شهدای مدافع حرم نسبت به دیگر شهدا گفت: علتی که این شهدا را با دیگر شهدا جدا می‌کند این است که شهدای مدافع حرم به دور از میهن خود شهید شده‌اند و شهدای مهاجر به حساب می‌آیند.
وی افزود: شهدای مدافع حرم دو اجر ویژه را برای خود کسب کرده‌اند یکی اجر شهید بودن و دیگری اجر هجرت برای اسلام است.
رونده به شهدای افغانستانی مدافع حرم اشاره کرد و افزود: بعضی از شهدای ما ایرانی نیستند و نمی‌توانند پیکرشان را به کشورشان بازگردانند و در آنجا غریب مانده‌اند که بخش عمده‌ای از آنها را برادران افغانستانی تشکیل می‌دهند و همین الان هم منطقه حرم تحت کنترل برادران افغانستانی است.
وی بیان کرد: از جمله ویژگی‌های شهدای مدافع حرم این بود که تحت امر ولایت عمل کردند و شهدای ما نشان دادند که وقتی ولایت فقیه چیزی را گفتند باید سراپا گوش باشیم.
وی با اشاره به اینکه کل دنیا در جنگ علیه سوریه شرکت کرده‌اند، گفت: کشورهای عربی از جمله عربستان، قطر و امارات و اتحادیه اروپا نیز علیه نظام سوریه موضع‌گیری کرده‌اند.
مشاور فرمانده سپاه قدس با اشاره به مواضع روسیه و چین در جنگ سوریه گفت: دولت‌های چین و روسیه با توجه به اینکه در اوایل همراه دولت سوریه بودند ولی بعد در برخی مواقع علیه دولت بشار عمل کردند ولی در کل مواضع بی‌طرفی را داشتند.
وی اظهار داشت: بعد از تونس، لیبی و مصر بیداری اسلامی به طرف سوریه و یمن حرکت کرد و آمریکایی‌ها سوار این موج شدند و از موج بیداری علیه سوریه استفاده کردند.
رونده با بیان اینکه مردم سوریه رفتارها و فرهنگ متفاوتی نسبت به دیگر عرب‌ها دارند، گفت: دولت سوریه در زمان جنگ تحمیلی به حمایت از ایران برخاست و علیه دولت صدام موضع‌گیری کرد.
رونده به جنگ بین یمن و سعودی‌ها نیز اشاره کرد و افزود: پایان جنگ یمن به نفع یمنی‌ها بوده و پایان عمر سعودی‌ها خواهد بود.
وی با اشاره به رشادت‌های ارتش سوریه گفت: ارتش سوریه واقعا شرافتمندانه عمل کرده است و افسرانشان قول‌های مالی مخالفان را قبول نکرده و در خدمت ارتش خود مانده‌اند.
مشاور فرمانده سپاه قدس با اشاره به ارائه طرح راه حل سیاسی گفت: ما در همان ابتدا راه حل سیاسی را بیان کرده بودیم و گفته بودیم که بحران سوریه راه‌حل نظامی ندارد.
رونده به آموزش‌های گروه‌های مردمی اشاره کرد و افزود: بعد از بحران سوریه سازماندهی گروه‌های مردمی آغاز شد و به خاطر حضور مردم دولت سوریه 4 سال در مقابل تروریست‌ها مقاومت کرده است.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
آغاز رزمایش پدافند غیرعامل در شرق هرمزگان برگزاری رزمایش پدافند غیر عامل در میناب/ تصاویر برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است