منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۲:۳۱
شناسه خبر: 345107
گروه :خبر
ana-106361
 

گفتگو/ مدیر مدرسه علمیه زهرای اطهر(س) تهران

اصلاح فرهنگ باروری راهکار اصلاح ساختار جمعیتی کشور است

مدیر مدرسه علمیه زهرای اطهر(س) تهران با بیان اینکه راهکارهای برای افزایش جمعیت اصلاح فرهنگ باروری در جامعه است، اظهار کرد:چنانچه اگر در سال های آینده ترمیمی در نرخ رشد کشور ایجاد نشود وارد چاله جمعیتی می شویم.

فاطمه ریحانی، مدیر مدرسه علمیه زهرای اطهر(س) تهران حوزه علمیه الزهرا تهران در گفتگو با خبرنگار  شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ با اشاره به کاهش نرخ جمعیت در کشور گفت:میزان جمعیت امن در کشورهای توسعه یافته2/1 معادل هر خانواده ی دو فرزند  است که این نرخ باروی  در کشورهای درحال توسعه مانند ایران 2/50 است که باید به ازای هر خانواده بیش از دو فرزند داشته باشیم که به نرخ باروری رسیده باشیم.

مدیر مدرسه علمیه زهرای اطهر(س) تهران اظهار کرد: وضعیت آماری در سال1339 بیش از 6/7 بوده که هر خانواده ای به طور متعادل بین 6 تا 7 فرزند منتهی از سال 1339 یک سری تغییراتی را در نظر گرفته شده مانند مرگ و میر و عدم بهداشت و نداشتن لوازم بهداشتی کم به فکر کنترل نسل شدند که با استفاده از تمهیدات کنترل باروری صورت پذیرفت.

وی افزود:طبق برنامه ریزی ها میزان باروری در سال 70باروری باید  هر خانوار به چهار فرزند برسد در صورتی که این عدد به نرخ 2/1 یعنی به تعداد دو فرزند و این مسئله باعث شد.

ریحانی یادآور شد: جمعیت کشور ما 20 سال زودتر از موعد نسبت به کنترل جمعیت اقدام کرد به نتیجه رساند و و این رویه که باید در دوره زمانی محدود قطع می شد با کوتاهی مسئولان ادامه پیدا کرد و در سال 1390 با نرخ 1/67 یعنی هر خانواده ای یک بچه و در بعضی از نقاط شاید بیشتر از یک و این مسئله ای است .

ریحانی با اشاره به چالش جمعیتی کشور و تاکیدات مقام معظم رهبری بر این مسئله کاهش جمعیت افزود:  در سال 1359یا 1360  رشد کوچک جمعیتی داشتیم که به دلیل افزایش مرگ و میر، تعداد زاد و ولد بالا رفته یعنی چیزی حدود ده میلیون نیم دختری بودند که در دهه شصت متولد شدندکه در سال های سن باروی این افراد کاسته می شود و جمعیت کشور رو به پیری می رود.

مدیر مدرسه علمیه زهرای اطهر(س) تهران تصریح کرد : پنجره جمعیتی وضعیتی است که برای هر کشوری یک بار اتفاق می افتد و در هر چهاردهه  بیشترین تعداد جمعیت کشور جوانان را تشکیل می دهند هستند چنانچه اگر در سال های آینده ترمیمی در نرخ رشد کشور ایجاد نشود وارد چاله جمعیتی می شویم.

ریحانی خاطر نشان کرد:راهکارهای برای افزایش جمعیت اصلاح فرهنگ باروری در جامعه است تا بافرهنگ سازی فرزند آوری درجامعه روندجمعیت جامعه بهبود یابد و از کشش جامعه به سمت افزایش سن جمعیت و کاهش جمعیت جوان پیشگیری کرد.

 

 

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است