منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۰۵ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۱:۰۰
شناسه خبر: 285831
گروه :خبر
اصلاح طلبها

اصلاح طلبان دروغین در صدر اسلام امامان معصوم و مصلحان راستین امت را با تبلیغات گسترده ، منزوی کردند و در حال حاضر همان نوع اصلاحات مورد حمایت دشمنان و رسانه های خبری استکبار جهانی به چشم می خورد .

به گزارش پایگاه خبری زنان استان هرمزگان سوریاس ، متاسفانه اصلاح طلبان دروغین نه تنها در صدر اسلام ( همانند بنی امیه و بنی عباس ) حتی امامان معصوم و  مصلحان راستین امت را با تبلیغات گسترده ، منزوی کردند ، بلکه در مشروطیت و عصر حاضر نیز همان نوع اصلاحات وارداتی و اصلاح طلبان مورد حمایت دشمنان و رسانه های خبری استکبار جهانی به چشم می خورند ، که نفی ارزش های اسلامی و انقلابی و محورهای وحدت و اصیل نظام همانند قانون اساسی ، ولایت فقیه و مدیریت دینی را هدف قرار داده اند و با نقاب شعارهای فریبنده ، جامعه و جوانان را به سوی لیبرالیسم ، سکولاریزم و نظام لائیک سوق می دهند .

 

امام علی علیه السلام در نهج البلاغه به سه ویژگی بر جسته مصلحان و اصلاح طلبان واقعی اشاره می فرماید : امر و فرمان خدای سبحان ( حاکمیت دینی و اصلاحات واقعی ) را بر پا ندارد جز آن که: اهل ملاحظه کاری و سازش و سیاسی کاری در اجرای حق نباشد و همرنگ مردم ناصالح و مشابه مفسدان و در جهت خواست آنها حرکت و موضع گیری نکند و پیرو آرزوها ، تمایلات نفسانی ، طمع مال و مقام و مفاسد حزبی و جناحی نگردد.

و این همه ریشه در زهد و دوری از دنیا گرایی دارد . زهد حالتی است که زاهد به خاطر دلبستگی های معنوی و اخروی نسبت به مظاهر مادی زندگی در اندیشه و عمل بی اعتنایی می کند و در نتیجه نه تنها ساده زیستی و قناعت دارد که از رفاه طلبی ، طمع ، تحمل و لذت گرایی گریزان می شود و اصلاحات او همراه با عدالت اجتماعی و دوری از ظلم و گناه می گردد و لذا انبیاء که سر آمد مصلحان راستین اند ، هم زاهد بودند و به فرموده علی  علیه لسلام پیامبر (ص ) برترین زاهدان و حضرتش در دوری از دنیا به او تاسی نموده ، می فرماید : به خدا سوگند که این دنیا شما در دیده من از استخوان خوکی در دست شخص مبتلا به جذام پست تر است .

الگو خواهی و الگو پذیری انسان و نقش آن در رشد و تکامل فرد و جامعه غیر قابل تردید است و در امر اصلاح طلبی و طرح و تحقق اصلاحات وجود مدل و اسوه صالحان ، یک ضرورت به شمار می رود تا کار با آگاهی آغاز و راه نزدیک تر شود و هم چنین در مواجهه با مشکلات ، حرکت متوقف نگردد و یا الگوهای وارداتی ، امت را به انحراف نکشاند بر این اساس است که حضرت علی علیه السلام می فرماید : به راستی که پیروی از روش پیامبر و اسوه قرار دادن او برای شما کافی است پس از پیامبر نیکو تر و برتر پیروی کن زیرا راه و رسم او اسوه می باشد در همه زمینه های زندگی برای آن که به او تاسی کند و محبوب ترین بندگان خدا کسی است که از پیامبرش تبعیت نماید .

با اطمینان هر چه بیشتر باید گفت کدامین اصلاح طلب و کدامین طرح اصلاحی جامع تر و موفق تر در اجرای عدالت ، امنیت و معنویت و رفع محرومیت ها ، از الگوی حکومتی امام علی علیه السلام بوده و هست ؟ او که بر بخش وسیعی از کره خاکی نظام اصلاحی اسلام را پیاده کرده و به نمایشگاه تاریخ آورد ، در نامه ای به یکی از کارگزاران بزرگ حکومتی اش می نویسد: آگاه باش ! هر ماموم و رهروی را پیشوا و رهبری است که باید به او اقتدا کند و از زانو نور دانش او ( گفتار و رفتار و سیرهاش) بهره گیرد بدان امام شما از دنیایش به این د و جامعه و از غذاها به این دو قرص نان اکتفا کرده . آگاه باش ! شما توانایی این گونه زیستن را ندارید و لیکن مرا با ورع و خدا پرستی ، در همه زمینه های زندگی و رنامه های علمی و جامعه و پاکی و پیمودن راه صحیح و درستکاری یاری دهید آیا به همین اکتفا و قناعت کنم که گفته شود من امیر مومنان اما با آنان در سختی های روزگار شرکت نکنم و پیشوا و اسوه شان در تلخی های زندگی نباشم ؟

اگر گفتیم اصلاحات بر اساس معیار اسلامی خوب است ، پس باید آنچه اسلام می گوید ، انجام دهیم و با هر چه می گوید بد است مبارزه کنیم بر عکس اگر اصلاحات غربی و کنوانسیون های کذایی بین المللی و غیره را پذیرفتیم خوبی و بدی کارها تابع همان نظام ارزشی می شود ، هر چند مخالف اسلام باشد .

انتهای خبر /ی

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح ابلاغ الکترونیکی قضایی در میناب اجرا می شود هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر