منتشر شده در تاریخ: شنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۴ - ۲۱:۳۱
شناسه خبر: 227714
گروه :خبر
image435127
 

در افتتاحیه انجمن اسلامی دانشگاه بجنورد مطرح شد

اصغرزاده : بروید دست روحانی و ظریف را ببوسید! / جزئیات برجام به شما ربطی ندارد

افتتاحیه انجمن اسلامی دانشگاه بجنورد با حضور ابراهیم اصغرزاده، نماینده دوره سوم مجلس شورای اسلامی و از فعالان اصلاح طلب کشور، همراه با حاشیه‌هایی برگزار شد.

 

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، ابراهیم اصغرزاده روز گذشته در افتتاحیه انجمن اسلامی دانشگاه بجنورد در سالن دانشکده هنر این دانشگاه در ابتدای سخنان خود گفت: در هشت سال دوران احمدی نژاد با روشنفکران برخورد حذفی شد و دانشگاه ها را شخم زدند.

وی افزود: محیط دانشگاه محل کشف حقیقت است و قرار نیست آدم های دگم تربیت شوند، انجمن اسلامی نباید محدود به افراد خاص باشد و با یک وسعت دید باید مسائل کشور را درک کرد.

تا می توانید زمینه گفتگو را فراهم کنید چرا که دانشگاه محل نقادی است

این فعال سیاسی با اشاره به اینکه شما باید قدر شرایط فعلی را بدانید و خوب نقد کنید، توصیه کرد: تا می توانید زمینه گفتگو را فراهم کنید، دانشگاه محل نقادی است و هیچ کس از حرف زدن ضرر نکرده و این به نفع کشور است.

این چهره رسانه ای گفت: کمیته انضباطی در دانشگاه شکل گرفت تا جرایم دانشجویان به خارج از دانشگاه کشیده نشود و منجر به دستگیری آنها شود نه اینکه فضای امنیتی حاکم کند.

عربستان کشوری دارای جایگاه قابل قبول در منطقه است!

اصغر زاده گفت: نمی شود یک عده حاجی ما که در عربستان کشته شدند و فاجعه خیلی بزرگی هم بود، ما رگ گردنمان بیرون بزند و بگوییم پدر شاه عربستان را در می آوریم، عربستان کشوری دارای جایگاهی قابل قبول در منطقه است و شما مجبور هستید با او در منطقه تعامل داشته باشید.

دولت تنها می تواند با تشریک مساعی با عربستان علت حادثه را کشف کند

نماینده دوره سوم مجلس با اظهار اینکه مگر می شود دولت هم مثل برخی کف خیابان شعار مرگ بر آل سعود بدهد، ادامه داد: سقف شعار های ما مشخص است و دولت تنها می تواند بگوید من با تو تشریک مساعی می کنم تا علت حادثه مشخص شود.

وی عنوان کرد: اتفاقاتی که در سال 88 رخ داد باعث شد تا دولت سابق از آن برای بستن فضای دانشگاه ها استفاده کند و مردم سال 92 به شعار روحانی مبنی بر باز کردن فضای امنیتی رای دادند.

ابراهیم اصغرزاده گفت: تحریم ها از زمانی شدت گرفت که گفتند انرژی هسته ای از نون شب واجب تر است و آن را به عنوان حق مسلم ملت مطرح کردند و در نهایت به یک غرور ملی تبدیل شد در حالیکه باید در این مسئله هزینه – فایده می کردیم.

وی افزود: بعدش احمدی نژاد رفت سازمان ملل و با یک ادبیاتی قطعنامه ها را کاغذ پاره توصیف کرد، اینجا بود که پرونده ایران به شورای امنیت رفت و قطعنامه های زیادی علیه ما تصویب شد.

برجام حاصل کار کارشناسی است و مگر ما می توانیم جزئیاتش را بفهمیم تا نقدش کنیم؟!

این فعال اصلاح طلب با بیان اینکه اگر آقای روحانی قباله کاخ سفید را هم همراه برجام با خود می آورد باز هم عده ای نق می زدند افزود: کشور نیاز به اشتغال دارد، نیاز به رونق اقتصادی دارد و شما بدون تعامل با دنیا و بدون تکنولوژی های روز مگر می توانید به این هدف برسید.

وی با اشاره به اینکه بروید دست روحانی و ظریف را ببوسید که آبروی شما را حفظ کرد، گفت: جزئیات برجام به شما چه ربطی دارد؟ این یک قرارداد بین المللی و حاصل کار کارشناسی است و مگر ما می فهمیم که چیست تا نقدش کنیم؟!

وی همچنین از پولهایی که بناست در اثر برجام آزاد شود بعنوان تیغی دولبه یاد کرد و گفت: اگر برای آن برنامه نداشته باشیم فساد ایجاد می کند لذا باید مجلسی قدرتمند شکل داد تا بتوان اصلاحات جدی در اقتصاد ایجاد کنیم.

اظهار نظر اصغر زاده درباره تسخیر سفارت آمریکا

در ادامه برنامه نوبت به پرسش و پاسخ رسید و یکی از دانشجویان از آقای اصغر زاده سوال کرد آیا از تسخیر سفارت آمریکا پشیمان نیستید، او در پاسخ گفت: اگر کسی بخواهد از تسخیر سفارت عذرخواهی کند باید از حمایت انقلاب و امام هم عذرخواهی کند.

وی افزود: ما در قضیه سفارت تندروی کردیم در واقع قرار نبود اعتراض دانشجویان به طول بینجامد و از طریق آن با لیبرال ها تسویه حساب صورت گیرد که این از اشتباهات ما بود.

اصغر زاده اظهار کرد: آمریکا آن موقع از تمام قدرت های استکباری دنیا حمایت می کرد و مسئولین سفارت نیز همگی از نیروهای سازمان جاسوسی سیا بودند نه اینکه ما با یک سری افراد اهل فکر مواجه باشیم.

وی اضافه کرد: ما دانشجو بودیم و نسبت به اینکه آمریکا انقلاب ما را به رسمیت نمی شناسد اعتراض داشتیم و در اطلاعیه اول هم صحبت از قطع رابطه ابدی نبود اینها بعدا اضافه شد.

وقتی اصغر زاده، اوباما را صلح طلب معرفی می کند!

این فعال سیاسی گفت: اینکه این موضوع تبدیل شد به ماجرای تسویه حساب و لیبرال ها را کنار گذاشتند ما مقصر هستیم، امروز هم که می گوییم می توان با آمریکا رابطه داشت به این خاطر است که بین آنها شکاف افتاده است.

وی با اشاره به اینکه برخی نمی توانند تشخیص بدهند و می گویند اوباما،جرج بوش، صهیونیسم و کنگره دستشان در یک کاسه است، عنوان کرد: در حالیکه باید بین آنها تفکیک قائل شد و با هر یک متناسب با خودش برنامه ریزی کرد.

اصغر زاده گفت: امروز اوباما می خواهد بدون جنگ و با دیپلماسی مسائل را رفع کند و توافق با ایران می تواند برای جمهوری خواهان  دست برتر در انتخابات آینده آمریکا را نیز به همراه داشته باشد.

دعوت یک تشکل دانشجویی دانشگاه بجنورد از اصغر زاده برای مناظره علمی پیرامون برجام/ اصغر زاده: برجام هیچ ربطی به شما ندارد

در ادامه این برنامه معاون علمی بسیج دانشجویی دانشگاه بجنورد آقای اصغر زاده را دعوت به مناظره و بحث علمی پیرامون متن برجام فراخواند و او در پاسخ گفت: شما بجای نقد برجام بگویید چرا در اصفهان روی صورت خانمی اسید پاشیدند!!

وی افزود: برجام هیچ ربطی به شما ندارد!

در این لحظه یکی از دانشجویان خطاب به آقای اصغر زاده گفت: شما اثبات کنید که اسیدپاشی اصفهان کار بچه های حزب اللهی است آنگاه همه ما روبرویش می ایستیم و خواستار محاکمه اش می شویم.

وی افزود: اینکه چندی پیش هم در رسانه های زنجیره ای تان ظلم بزرگی به واجب الهی امر به معروف کردید و اسیدپاشی را در ردیف آن قرار دادید رمز عملیات روانی تان بود که هیچ سندی هم نتوانستید برای اثباتش ارائه کنید و تنها ذهنیت مردم را مخدوش کردید.

اعتراض یک دانشجو به تناقض در صحبتهای اصغر زاده/ چطور نقادی کنیم وقتی می گویید برجام به ما ربطی ندارد؟

همچنین دانشجوی دیگری با اشاره به اینکه مگر شما نمی فرمایید کار جنبش دانشجویی نقادی پیرامون مسائل مهم کشور است، گفت: پس چطور به ما می گویید شما از برجام سر در نمی آورید و نقد آن به شما هیچ ربطی ندارد.

در ادامه یکی دیگر از دانشجویان پشت تریبون رفت و گفت: رهبر معظم انقلاب می فرمایند تصور اینکه اگر فلان حرف را نزنید دشمنی دشمن با شما کم می شود یک تصور غلط است.

یک دانشجو: امروز نه چرخ سانتریفیوژ می چرخد نه چرخ اقتصاد/ حمایت آمریکا از داعش خیلی واضح است آقای دکتر!

وی افزود: شعار آقای روحانی که موجب رای آوردن ایشان شد هم بازکردن فضای امنیتی نبود، بلکه این بود که باید هم چرخ سانتریفیوژ ها بچرخد و هم چرخ اقتصاد که شاهدیم نه سانتریفیوژی امروز می چرخد و نه چرخ اقتصاد.

وی با اشاره به اینکه چطور شما فرق بین اسلام طالبانی و داعشی و اسلام ناب انقلاب اسلامی را تشخیص نمی دهید، گفت: حمایت مکرر کدخدا(آمریکا) از داعش و نقش اساسی آنان در شکل گیری آن امروز برای همه روشن است.

اصغر زاده: چطور اسلام شما اجازه می دهد جوانان مملکت در زندان بیفتند

اصغر زاده با بیان اینکه اسلامی را که شما به آن معتقدید من به آن معتقد نیستم گفت: این اسلام چطور اجازه می دهد جوانان مملکت در زندان بیفتند.

یک دانشجو: جوانی که مسجد و حسینیه آتش بزند و ایجاد رعب و وحشت کند بهتر که در زندان باشد

در این بخش نیز یکی از دانشجویان گفت: جوانانی که بخواهند مسجد و حسینیه و اتوبوس و اماکن عمومی را به آتش بکشند و برای مردم ایجاد رعب و وحشت بکنند همان بهتر که در زندان باشند.

در پایان این مراسم بیانیه آغاز به کار انجمن اسلامی قرائت شد و کیک تولدی نمادین با دستان آقایان اصغر زاده و حسین پور عضو شورای شهر شیروان برش خورد.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند