منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۰۲ تیر ۱۳۹۵ - ۱۵:۵۲
شناسه خبر: 331691
گروه :خبر
13950204000547_PhotoA

شیرین محمد با بیان اینکه عکس‌هایم بدون رضایت من منتشر شده است، گفت: «اصغر خمسه» با این عکس‌ها علیه ایران سیاه‌نمایی کرده؛ در حالی که من از طرف شهرداری تهران حمایت می‌شوم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، چندی پیش «اصغر خمسه» با مجموعه عکس «آتش نفرت» با موضوع قربانیان اسیدپاشی در جایزه جهانی عکاسی «سونی» به عنوان برنده اعلام شد. وی هم‌اکنون در یکی از خبرگزاری‌ها به عنوان عکاس مشغول کار است.

وی درحالی عکس‌های اسیدپاشی از «شیرین محمد» را به این جشنواره ارسال کرده، که بدون رضایت این قربانی انجام گرفته است.

شیرین محمد اظهار داشت: حدود 6 ـ 7 ماه پیش آقای خمسه با من تماس گرفت و طی تماس‌های مکرر اصرار داشت تا عکس‌هایی از من بگیرد.

وی ادامه داد: من قبلا با رسانه‌ها مشکل داشتم چون هر چیزی می‌گفتم چیز دیگری می‌نوشتند؛ به همین خاطر تمایلی برای ارتباط با رسانه نداشتم. لذا این قضیه را به آقای خمسه گفتم، او هم گفت «این عکس‌ها جایی به اشتراک نمی‌رود نه برای روزنامه است و نه سایت. این عکس‌ها را برای نهاد مردمی حمایت از اسیدپاشی‌شده‌ها می‌گیرم.» به همین خاطر من به آقای خمسه اعتماد کردم.

محمد یادآور شد: بعد از موافقتم، او یک ماشین دنبالم فرستاد و من هم به منزلش رفتم؛ به او تأکید کردم که من نمی‌خواهم این عکس‌ها به اشتراک گذاشته شود. اما 5 ـ 6 ماه بعد دوستان و اقوام به من اطلاع دادند که عکس‌هایم توسط آقای خمسه به جشنواره 2016 سونی ارسال و برنده شده است.

وی بیان داشت: آقای خمسه با این عکس‌ها علیه ایران سیاه‌نمایی کرده است. در حالی که من از طرف شهرداری تهران حمایت می‌شوم و هزینه‌های درمانی من را آقای دنیامالی معاون آقای قالیباف پرداخت می‌کند.

این قربانی اسیدپاشی خاطرنشان کرد: چند روز پیش با آقای خمسه تماس گرفتم، گویا وی در جشنواره‌های دیگر عکس‌ من را به شرکت داده است. من به او اعتراض کردم و گفتم «اگر یک بار دیگر عکس‌های من را در جایی منتشر کنید و به جایی ارسال کنید، از دست شما شکایت می‌کنم و به تمام جشنواره‌هایی که عکس من را فرستاده‌اید نامه اعتراض خود را می‌فرستم.» وی در پاسخ به من گفت «سعی می‌کنم عکس شما را حذف کنم.»

وی اضافه کرد: آقای خمسه انگار با یک کودک طرف است، به من می‌گوید من این عکس‌ها را برای انتشار ندادم، بدون اجازه من به اشتراک گذاشته‌اند. وقتی اعتراض می‌کنم که شما این کار را بدون اجازه من انجام دادید، پاسخ می‌دهد اینها کار غیرانسانی و غیراخلاقی کردند و خودشان به اشتراک گذاشتند.

محمد گفت: من اجازه دادم که این عکس‌ها به NGO بفرستد نه به جشنواره‌ها؛ وی حتی عکس‌های من را به NGO نداده است.

وی در پایان درخصوص وضعیت جسمی خود،‌گفت: چون به یکباره عمل جراحی صورت نمی‌گیرد، مدام در حال انجام عمل جراحی هستم و هنوز هم چشمم مشکل دارد.

براساس این گزارش، در این اتفاق دو نکته وجود دارد، یکی اینکه اصغر خمسه نباید بدون اجازه شیرین محمد، عکس‌های وی را منتشر می‌کرد که به نوعی با این کار غیراخلاقی بر شهرت خود افزوده و از قربانیان مظلوم اسیدپاشی بدون در نظر گرفتن شرایط روحی آنان سوء استفاده کرده است. و اما نکته دوم، این عکاس به دنبال سیاه‌نمایی ایران بوده که احتمالا برنامه‌های دیگری دارد.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است دولت توان تخصیص اعتبار به عمران و توسعه کشور ندارد/مسئولان استانی منتظر دریافت اعتبار از مرکز کشورنباشند قطب اقتصاد کشور فاقد بیمارستان تخصصی زنان/ پروژه بیمارستان جامع زنان هرمزگانی در کمای مطلق تعرفه های گمرکی بازبینی می شود/سهم درآمد بخش دریایی کشور۱۷ میلیارد دلار است